Mersin’de memleket türküleri söylendi


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği’nin güçlü ve sevilen sesi Gülşen Kutlu, sevenleri ile buluştu. Kutlu’ya Büyükşehir Belediyesi saz sanatçıları eşlik etti. Kendisini Mersinliler’le buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür eden Kutlu, “Böylesi kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında sahne almaktan büyük mutluluk duydum” dedi.

 

Tarih : 20 Aralık 2019 Cuma 15:01

Haber Merkezi

Büyükşehir Belediyesi, kültürel etkinlikler kapsamında Mersinliler’i, Türk Halk Müziği’nin güçlü ve sevilen sesi Gülşen Kutlu ile buluşturdu. Kendisini Mersinliler’le buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür eden Kutlu, “Böylesi kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında sahne almaktan büyük mutluluk duydum” dedi.

SALON DOLDU TAŞTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen etkinliğe, Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel, Haydar Ali Ulusoy ve çok sayıda daire başkanının yanı sıra kalabalık bir dinleyici topluluğu katıldı. Salonun tamamen dolduğu ve çok sayıda kişinin de ayakta izlediği etkinlikte, ilk olarak Şef Zekeriya Yıldız yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi saz ve ses sanatçıları sahne aldı. Türkiye’nin değişik yörelerine ait türküleri başarılı bir şekilde seslendiren koro, dinleyicilerden büyük alkış aldı.

EN BİLİNEN VE SEVİLEN TÜRKÜLERİ, KONSERİ DİNLEYEN VATANDAŞLARLA BİRLİKTE SÖYLEDİ

Etkinliğin ikinci bölümünde ise konuk sanatçı Gülşen Kutlu sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi saz sanatçılarının eşlik ettiği Gülşen Kutlu, repertuarındaki en bilinen ve sevilen türküleri, konseri dinleyen vatandaşlarla birlikte söyledi. Kendisini Mersinliler’le buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür eden Gülşen Kutlu, “Böylesi kalabalık bir dinleyici kitlesi karşısında sahne almaktan büyük mutluluk duydum. Türkülerime eşlik eden, türkü kültürü ve bilinci taşıyan insanlara konser vermek, benim için de oldukça keyif verici” dedi. Konserin ardından Mersin Vali Yardımcısı Süleyman Deniz sahneye gelerek sanatçı Gülşen Kutlu’yu kutladı ve günün anısına çiçek verdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel ise koro şefi Zekeriya Yıldız’ı tebrik ederek, çiçek takdim etti.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA