Başkan Boltaç, ilk 100 gününü değerlendirdi


Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, düzenlediği basın toplantısıyla başkanlık koltuğundaki İlk 100 gününü değerlendirdi. Toplantıda gündeme dair merak edilen soruları da yanıtlayan Başkan Boltaç, Tarsus için yaptığı önemli çalışmalardan, projelerden de bahsetti

 

Tarih : 10 Temmuz 2024 Çarşamba 16:42

Necdet TAŞ

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, düzenlediği basın toplantısıyla başkanlık koltuğundaki İlk 100 gününü değerlendirdi. Toplantıda gündeme dair merak edilen soruları da yanıtlayan Başkan Boltaç, Tarsus için yaptığı önemli çalışmalardan, projelerden de bahsetti. Tarsus Gözenler Restaurant’ta gerçekleştirilen toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Boltaç, Tarsus Plajı, Tarsus İdman Yurdu, İsmetpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm projesi ve kent meydanı hakkında gelen sorulara da cevap verdi.

“ŞEFFAF BİR BELEDİYEYİZ”

Tarsus Gözenler Restoran’da gerçekleştirilen toplantıda gündemi değerlendiren Başkan Boltaç, “Tarsus’ta Gelecek Var ve Tarsus’un 100’ü Gülecek” mottosuyla düzenlediği basın toplantısında, Tarsus’un sahip olduğu potansiyelin farkında olduğunu ve bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için yoğun bir çaba gösterdiğini ifade etti. 1 Nisan’da göreve geldiğinden beri kararlılık ve azimle çalıştığını belirten Boltaç; şeffaf, katılımcı ve halk odaklı bir yönetim anlayışıyla Tarsus’un her köşesinde titizlikle çalıştıklarını söyledi.   Başkan Boltaç, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde olduklarını ve bu işbirliği sayesinde daha güzel ve yaşanabilir bir Tarsus için çalıştıklarını belirtti. Bu süreçte üç önemli çalıştay gerçekleştirdiklerini söyleyen Boltaç, Sokak Hayvanları Çalıştayı, Tarsus’ta Güç Kadında Çalıştayı ve 2025-2029 Stratejik Plan Çalıştayı hakkında bilgi verdi. İlk 100 gün içinde gerçekleştirdikleri önemli çalışmaları detaylandıran Boltaç, “İlk 1000 günümüzde Empati Tarsus Platformu Kuruldu. Sokak Hayvanları Çalıştayı, 2025-2029 Stratejik Plan Çalıştayı, Tarsus’ta Güç Kadında Çalıştayı gerçekleştirildi. Atatürk Gösteri Merkezi’nde milli takım maçları dev ekranda yayınlanarak halkın yoğun katılımı sağlandı. Yaklaşık 500 çocuğun başvurduğu ücretsiz kurslar başlatılarak eğitimde fırsat eşitliği desteklendi. Köyde Hayat Var Etkinliği ile Köy yaşamının güzelliklerini ve önemini vurgulayan etkinlik başlatıldı. Dünya Süt Günü’nde çocuklara süt dağıtılarak sağlıklı beslenmenin önemi vurgulandı” dedi. Belediye Tiyatro Bölümü ile ilgili Belediye tiyatro bölümünün kapatılmadığı ve faaliyetlerine yeni bir kadro ile devam edeceğini açıklayan Başkan Boltaç, Tiyatro Müdürlüğü çalışanlarının kendi istekleriyle istifa ettiklerini ifade etti. Başkan Boltaç, Halk Marketler ve Ekmek Kulübeleri hakkında ise Halk marketler kapatılarak yerine Ekmek Kulübeleri getirileceği ve bu kulübelerin işletmesinin ihtiyaç sahibi kadınlara verileceği de söyledi. Gastronomi Merkezi ve Halk Restoran ile ilgili ise Gastronomi Merkezi’nin açıldığını ve Halk Restoran’ın uygun başka bir yere taşınacağının planlandığı belirten Boltaç, nelediye Temizlik İşleri, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık, Park ve Bahçe, Muhtarlık İşleri, Kütüphane Müdürlüğü, Makine İkmal Bakım ve Onarım, Gençlik ve Spor Hizmetleri, Veterinerlik, Zabıta, Fen İşleri, Tarımsal Hizmetler ve Emlak İstimlak Hizmet Müdürlüklerinin çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Başkan Boltaç, son olarak Tarsus Gelecek Spor Kulübü’nün kurulduğu müjdesini de verdi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Boltaç, Tarsus Plajı, Tarsus İdman Yurdu, İsmetpaşa Mahallesi kentsel dönüşüm projesi ve kent meydanı hakkında gelen sorulara da cevap verdi. Toplantının sonunda Başkan Ali Boltaç, hatıra fotoğrafı çekimiyle basın toplantısını sonlandırdı. Tarsus halkına daha iyi hizmet verebilmek için çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA