CHP’li Kış, otizmli çocukların ve ailelerinin sesi oldu


CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, hem seçim bölgesi Mersin, hem de ülke gündemine ilişkin sorunları gündeme getirmeye devam ediyor.

 

Tarih : 13 Mayıs 2024 Pazartesi 10:48

Haber Merkezi

Haftanın 3 günü Ankara’da TBMM çalışmalarını yürüten Kış, haftanın diğer günlerinde de Mersin’de vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyip çözüm arıyor. Son olarak, Mersin’de Otizmli ailelerin kendisine ulaştığını ve yaşadıkları mağduriyeti gündeme getirilmesini istediklerini belirten Kış, aynı hafta konuyu TBMM gündemine taşıdı. TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Otizmli bireylerin ve ailelerin yaşadıkları sorunlara değinen Kış, yetkililere konunun çözümü için çağrıda bulundu. Kış konuşmasında şunları söyledi: “Otizm, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel farklılıktır. Dünyada doğan her altmış sekiz çocuktan biri otizmli olarak dünyaya geliyor. Türkiye’de 1,5 milyonun üzerinde otizmli birey olduğu tahmin ediliyor. Toplumun olumsuz tutum ve davranışları sebebiyle, otizmli birey ve aileleri çok fazla sorun ve zorluk yaşamaktadırlar. Özellikle Avrupa ülkelerine göre ülkemizde otizmli çocuklar için eğitime ulaşmak oldukça zordur. Yani ülkemizde Otizmli bireylerin yüzde 90’ının eğitime ulaşamadığı bildiriliyor” Kış, her zaman Otizmli bireylerin yanlarında olacağını ifade ederek, onların toplumsal yaşamın tüm alanlarında ayrımcılığa uğramadan, eşit şekilde yararlanmaları için gereken önlemlerin alınması ve ailelerin yalnız bırakılmaması için konunun takipçisi olacağını iletti.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA