Aras Kargo Tarsus’ta 11 bin fidan dikti


Aras Kargo, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında doğanın korunması ve yaşamın sürdürülebilirliği konusunda erken yaşta farkındalık oluşturmak hedefiyle Tarsus’ta 11 bin fidan dikti. Ege Orman Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe kargo çalışanlarının çocukları da katılarak fidanlara kendi isimlerini verdi.

 

Tarih : 16 Nisan 2024 Salı 16:27

Haber Merkezi

Törene, Aras Kargo Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Onur Aytekin, Pazarlama, Kurumsal İletişim ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Billur Burkutoğlu ve Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili katıldı. Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Onur Aytekin, törende yaptığı açıklamada, “Bugün toprağa dikilecek her fidan, umudu ve yaşamı simgeliyor. Doğayla uyum içinde yaşamak, sadece bugünümüzü değil, yarınlarımızı da güvence altına almak demek. Aras Kargo olarak geçtiğimiz şubat ayında depremde kaybettiğimiz arkadaşlarımızın anısını yaşatmak için Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Adana Sarıçam Mevkii’nde 5 bin fidanı toprakla buluşturmuştuk. Bugün de 16 bin fidanın ikinci aşaması olan 11 bin fidan için burada bir araya geldik.”

“FİDANLARIMIZI ÇOCUKLARIMIZIN İSİMLERİYLE ANACAĞIZ”

Bu etkinliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken özellikle çocukların farkındalığını artırmak ve çocuklara doğanın korunması konusundaki sorumluluklarını hatırlatmak üzere gerçekleştirdiklerini aktaran Aytekin, “Fidanlarımızı çocuklarımızın isimleriyle anacağız” dedi. Aytekin, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına 200 binden fazla fidan miras bırakarak ülkemize nefes olduk. Geleceğe anlamlı bir armağan bırakmanın mutluluğunu ve umudunu hep birlikte hissediyoruz” diye konuştu. Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Yasemen Bilgili de “Ülkemizdeki orman ekosistemlerinin korunmasını, öneminin yayılıp kökleşmesini ve bu konuda çalışanlarının da bilinçlendirilmesini amaç edinen Aras Kargo, doğaya olan desteğini gelir getirici tür ağaçlandırma projeleri ile sürdürmeye devam ediyor. Doğaya katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA