Tarhan; “Halkın kararı neden yok sayılıyor?”


CHP’den aday yapılmayan ve Mezitli Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olma kararı alan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Halkın tercihi, ilçe örgütünün kararları neden yok sayılıyor. Kamuoyu araştırmaları neden yok sayılıyor. Genel merkezimiz hangi tercihi hangi yöntemle yapıyor. 4 milletvekilinden üçünün görüşü niçin alınmıyor. Bunun için bir gerekçesi var mı? Bu açıklamayı beklesem de alamadım ve sonunda; 1 Nisan’a kadar, sadece parti üyeliğinden geçici olarak ayrılmak zorunda bırakıldım” dedi.

 

Tarih : 22 Şubat 2024 Perşembe 13:12

Haber Merkezi

Mezitli Belediyesi tarafından düzenlenen demokrasi konserinde pop müziği sanatçısı Betül Demir sahne aldı. Menderes Mahallesi, Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen konserde sahneye çıktığı anda enerjisiyle büyük alkış alan Demir, seslendirdiği şarkılarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Demokrasinin coşkulu atmosferinde, Betül Demir'in sesiyle birleşen kalabalık, gecenin ilerleyen saatlerine kadar unutulmaz bir müzik şöleni yaşadı. Sahneye eşi Sembol Tarhan ile birlikte çıkan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Betül Demir’e çiçek takdim etti. Mezitli Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığına yönelik açıklamalarda bulunan Başkan Tarhan, alanda bulunan halk tarafından büyük alkış aldı.

“BUNUN İÇİN BİR GEREKÇESİ VAR MI?”

Konuşması; “Mezitli’nin başkanı Neşet Tarhan”, “Mezitli seninle güzel” şeklinde sloganlarla kesilen Başkan Tarhan; “Makam sevdalısı değil, Mezitli sevdası ile size hizmet verdim. Alnım açık, başım dik olarak huzurunuzdayım. Göreve devam etmek ve bir dönem daha görev almak üzere Partime başvurumu yaptım. Bütün anketlerde önde olduğum açıklandı, İlçe örgütümüz oybirliği ile iki önemli karar aldı, birincisi temayül yoklaması ile adayın belirlenmesi, alınan 2.ci karar ise benim aday belirlenmem yönünde idi, bu iki karar da yok sayıldı. Başkanlık dönemimdeki hizmetlerimizi çoğunuz biliyorsunuz. Bütün personelimizle canla başla, büyük bir gayretle size hizmet verdik. Son aşamaya kadar sürekli anketlere göre yeniden Mezitli adayının değerlendirileceği söylemine karşın değişiklik yapılmadı. Kısa zaman önce aday gösterilmediğimi şaşkınlıkla öğrendim. Bir konuyu anlayamıyorum; Halkın tercihi, ilçe örgütünün kararları neden yok sayılıyor. Kamuoyu araştırmaları neden yok sayılıyor. Genel merkezimiz hangi tercihi hangi yöntemle yapıyor. 4 milletvekilinden üçünün görüşü niçin alınmıyor. Bunun için bir gerekçesi var mı? Bu açıklamayı beklesem de alamadım ve sonunda; 1 Nisan'a kadar, sadece parti üyeliğinden geçici olarak ayrılmak zorunda bırakıldım, Sosyal demokrat kimliğimle Bağımsız olarak sadece ve sadece size güvenerek yola çıktım. Bağımsız olarak adaylığımı ilk defa huzurunuzda açıklıyorum. En üst makam halkın makamıdır. En güzel, en güçlü ittifak halkın ittifakıdır. Yarınlar fikri ve vicdanı hür insanlarındır. Hepinizi saygıyla sevgiyle kucaklıyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA