Çocuklara blok tabanlı yazılım kursu


Yenişehir Belediyesi, çocukların dijital becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Blok tabanlı yazılım kurslarıyla öğrencilere programlama öğreten Yenişehir Belediyesi, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve teknolojiye olan ilgilerini desteklemelerine olanak sağlıyor.

 

Tarih : 19 Şubat 2024 Pazartesi 12:56

Haber Merkezi

Çocukların programlama kavramlarını kolayca anlamalarını sağlayan görsel bir dil kullanılan blok tabanlı yazılım kurslarıyla Yenişehir Belediyesi, programlama öğrenmeyi daha eğlenceli ve erişilebilir kılıyor. Yenişehir Belediyesi Akademide verilen ücretsiz eğitimlerle çocuklar temel programlama prensiplerini öğrenirken, problem çözme becerilerini de geliştiriyor.  Geçtiğimiz hafta Bilim Kahramanları Derneği iş birliğiyle düzenlediği LEGO turnuvasıyla 12 ilden yüzlerce öğrenciyi Yenişehir’de buluşturan Yenişehir Belediyesi, verdiği robotik kodlama ve blok tabanlı yazılım kurslarıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştiriyor.  Başkan Abdullah Özyiğit, “Geleceğin liderleri, mucitleri ve girişimcileri olacak çocuklarımızı desteklemek, onlara güven vermek ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek için çaba gösteriyoruz. Yenişehir'i teknolojiye uyumlu, yenilikçi ve bilgiye erişimi kolay bir kent haline getiriyoruz. Bilgi ve teknoloji çağında, her bir çocuğumuzun potansiyelini ortaya çıkarmak, onların yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak en büyük önceliğimiz oldu. Bu kurslar, sadece teknik beceriler değil, aynı zamanda yaratıcılığı, eleştirel düşünme becerisini ve işbirliği yapma yeteneğini geliştirme fırsatı da sunuyor. Tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA