image

Okunma : 220  Tarih : 30.09.2023  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

TARSUS MİLLİYETÇİLİĞİ

Yerel seçimler yaklaşıyor.

Mersin Büyükşehir ne kadar önemliyse, Tarsus ilçesi de önemli..

Ve Tarsus’tan belediye başkanlığını düşünen aday adayları ortaya çıkıyor.

Tarsuslu  genç siyasetçilerden MHP Tarsus Belediye  başkan aday adayı  Tolga Arslan,  Toy Bahçesinde muhtarlar ve basın ile bir araya geldi.

Arslan, yerel seçimlere iddialı hazırlanırken Tarsuslu Muhtarlarla bir araya gelerek yemek verdi.

Arslan konuşmasında  önemli noktalara değindi.

Ve şunları söyledi:

 “Tarsus’a hizmet için göreve hazırım, bu nedenle MHP’den  belediye başkan aday adayı olarak yola çıktım. Bu millet zorluklardan azim ve sabırla kurtulur, kazanılamayacak hiçbir zafer yoktur. Ben tek tek kapıları çalıp vatandaşın gönlüne girmeye çalışıyorum. 400 bin nüfuslu bu kentte 100 bin cıvarında öğrenci var. Çukurova havaalanı burada ve burası bir tarım kenti. Lojistik çok önemli. Buraya bir Tarım Lisesi açılması için Borsamız çaba harcadı ve nihayet Tarım Lisesi açıldı. Tarsus’ta iki üniversite var. Ama bir olimpik yüzme havuzu yok. Irmaklarda yüzme öğrenmeye çalışan çocuklar boğuluyorsa, bunda belediye başkanının da vebali olur. Tarsus’un tarımsal ürünlerini sanayide işleyip daha çok ekonomik katkı sağlamak gerekiyor. Mesela Tarsus Beyazı üzümü bağları sökülmemeli, daha çok değerlendirilmeli, bu kentin insanı iş ve aş sahibi olmalı, başka illere gitmemeli”

XX

 

TARSUS MİLLİYETÇİSİ OLMAK ZORUNDAYIZ!

Arslan ‘’Tarsus'u büyük Türkiye rüyasında, Türkiye vizyonunun, stratejik ortağı yapmak maksadıyla, Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı olarak huzurlarınızdayız.’’ dedi.

Arslan, Tarsus'un farklı mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştuklarını ve bu süreçte muhtarlar başta olmak üzere halkın kendilerine sıcak karşıladığını söyledi ve "Biz bu işe Bismillah diyerek adım attık ve bu yolculuğa başladık. Bu süreçte Tarsus'un çocuğu olmaktan gurur duyduğumu ifade edeyim. Bu akşam, aday adaylığı açıklaması yapmak yerine aynı sofrayı paylaşmak için buradayız. Bu buluşmada edilecek her kelimeyi siz değerli basın mensupları taçlandırsınlar istedik. Nezaket gösterip geldiniz, hepinize teşekkür ederim." diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’ Tarsus’a ve Tarsus  halkına hizmet etmek boynumuzun borcudur. Bilgi birikim ve tecrübelerimizle hizmete devam etmek istiyoruz. Bu kent nasıl kalkınır, nasıl hep birlikte sorunları çözeriz diye düşünüp buna göre projeler hazırlıyoruz. Bu şehrin belediye başkanı her şeyi düşünmek zorundadır, bu kentte bir olimpik yüzme havuzu yoksa ve çocuklar yüzme öğreneceğim diye ırmaklarda boğuluyorsa burada belediye başkanının da sorumluluğu vardır. Bu kent kendi öz değerlerine sahip çıkıp yetiştirdiği ürünlerle ekonomik kalkınma sağlamalıdır. Mesela Ankara , Niğde, Bor nasıl bir gazozdan marka çıkarıyorsa, Tarsus’ta bir Tarsus beyazı üzümü ile  ekonomik alanda bir şeyler yapıp bu ürününe sahip çıkmalıdır. Bir ürün yetiştiriliyorsa onun sanayisi de olmalıdır. Bir Malatya kayısıyı işleyip 6-7 kalem ürün yapıyor. Bizlerde önce Tarsus Milliyetçisi olmak durumundayız’’

 XX

Tarsus’un bir değeri olarak tanınan  Tolga Arslan’ın  toplantısından izlenimlerim böyle..

Zaman zaman  diğer aday adayları ile de görüşlerimi açıklayacağım.

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA