MGC’DEN İADE-İ ZİYARETLER SÜRÜYOR


Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e iade-i ziyarette bulundu. Başkan Seçer, hep birlikte iyi, doğru ve güzel işler yapmak istediklerini vurgulayarak, “Benim açımdan bir yönetici olarak basının bizim yönetimimize, yönetim anlayışımıza, aldığımız kararlara müdahil olması önemlidir. Olumlu ya da olumsuz. Olumluysa mutlu oluruz. Yaptığımız doğrudur deriz. Olumsuzsa yaptığımız yanlışlardan da döneriz” dedi.

 

Tarih : 28 Ocak 2020 Salı 13:26

Haber Merkezi

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e iade-i ziyarette bulundu. Başkan Seçer, basının ne kadar önemli olduğunu bildiklerini vurgulayarak, hep birlikte iyi, doğru ve güzel işler yapmak istediklerini söyledi.

“MEDYA BİZLERE, DEMOKRASİYE, KENTİN GELİŞMESİNE ÖNEMLİ KATKILAR YAPABİLİR”

Ziyarette konuşan Başkan Seçer, “Sayın Başkan’ın deneyiminden kaynaklı bir güven telkin ettiğini söyleyebilirim. Başarılı olacaktır. Hem kendisi, hem yönetici arkadaşları bu meslekte, bu alanda deneyimli insanlar. Basın camiasına mutlaka olumlu katkı yapacaksınız. Bizlerle, yerel yönetimlerle sizin cemiyetinizin iletişimi, ilişkisi son derece önemli. Birbirimizi anlamamız, birbirimizin sorunlarına eğilmemiz lazım. Birbirimizi tamamlayan unsurlarız çünkü. Demokrasilerde her zaman söylenen, benim de doğruladığım medya gücü. Bu birbirinden bağımsız olarak addedilen kuvvetlerin içerisinden önemli güçlerden bir tanesi. Medya bizlere, demokrasiye, kentin gelişmesine önemli katkılar yapabilir. Bizlere yapılan katkı mutlaka demokrasiye ve kente yapılan katkıdır” dedi. İyi, doğru ve güzel işler yapmak istediklerinin altını çizen Başkan Seçer, “Yanlış yapmak, hata yapmak istemiyoruz. Bunları bize hatırlatacak olan her zaman söylediğim gibi konusunda, alanında duayen, deneyimli ve tarafsız kalemlerin bu konuda yapacağı değerlendirmeler. Biz bunlardan önemli feyzler alabiliriz. Önemli dersler çıkartabiliriz. Uyarılar alabiliriz. Benim açımdan bir yönetici olarak, basının bizim yönetimimize, yönetim anlayışımıza, aldığımız kararlara müdahil olması önemlidir. Olumlu ya da olumsuz. Olumluysa mutlu oluruz. Yaptığımız doğrudur deriz. Olumsuzsa yaptığımız yanlışlardan da döneriz” diye konuştu.

“STRATEJİK OLARAK MUAZZAM BİR YERDE YAŞIYORUZ”

Mersin’in çok değerli bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Seçer, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Gerçekten burada yaşadığımız için değil, hem bölgenin, hem Türkiye’nin bir realitesi, hatta dünyanın bir realitesi; stratejik olarak muazzam bir yerde yaşıyoruz. Bunun değerini bilmemiz lazım ve bu değeri de yapacağımız yeni hizmetlerle de daha da tahkim etmemiz, taçlandırmamız lazım. Mersin iyidir, Mersin güzeldir, Mersin coğrafi olarak stratejiktir, doğası harikadır, insanı harikadır, kültürü, tarihsel birikimi vardır deyip bununla oturur kalırsak kıymeti harbiyesi yok. Daha güzel şeyler yapmamız lazım. Umut ediyorum bunu hep beraber yapacağız. Ben tekrar başarılar diliyorum. Bu dönemde çok önemli katkılar yapacağınızı düşünüyorum. Ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyorum. Onur verdiniz, şeref verdiniz.” Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kaya Tepe ise hem seçim sürecinde hem de seçim sonrasında yönetimlerine göstermiş olduğu teveccühten dolayı Başkan Seçer’e teşekkürlerini ileterek, “Cemiyet bildiğiniz gibi biraz sıkıntılı bir süreç geçiriyor. Tüm Türkiye genelinde gerek şehitlerimiz olsun, gerek Elazığ, Malatya depremi ile alakalı. Ama memleketimiz, devletimiz bunun üstesinden gelecek güçtedir. En son Büyükşehir Belediyesi’nin ekiplerinin, itfaiye ekibinin göstermiş olduğu üstün çaba bizim hakikaten gururumuzu okşadı. O anlamda da sizin nezdinizde arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz. Teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

MGC YÖNETİMİ VALİ İHSAN SU’YU ZİYARET ETTİ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Vali Ali İhsan Su’yu makamında ziyaret etti. Yapılan ziyarette konuşan MGC Yönetim Kurulu Başkanı R. Kaya Tepe, Valiye cemiyetin tarihi ve üye yapısı hakkında bilgi verdi. Ardından gazetecilik mesleğinin sıkıntılı bir süreçten geçtiğine de değinen Başkan Tepe, “Teknolojinin gazetecilere kolaylık sağlayacağını düşünürken teknolojinin gazetecilere sıkıntı yarattığını gördük.  Vatandaş gazeteciliği olarak tabir ettiğimiz telefonla fotoğraf çekilmesi ve altına iki satır yazı yazılması ciddi manada gazetecilere sıkıntı yaratıyor. Ama önümüze bakıyoruz. Teknolojiye karşı çıkmak zamanında matbaaya karşı çıkmak gibi bir şey olur. O yüzden o entegrasyonu sağlamamız lazım. Mersin Gazeteciler Cemiyeti de bunu en iyi şekilde üyelerine yapacaktır.” dedi. Mersin Valisi Ali İhsan Su ise, MGC Başkanı R. Kaya Tepe ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görevlerinden dolayı hayırlı olsun dileğinde bulundu. MGC Yönetiminin ne kadar önemli bir iş üstlendiğini dile getiren Vali Su, “Halkımızın haber alma ihtiyacını karşılamak için sizler ve tüm gazeteciler can siperane bir şekilde gayret ediyorsunuz. Doğru haberle insanlarımızı buluşturmak ve kamuoyunu aydınlatmak anlamında basının yaptığı iş çok önemli. Bu nedenle hepinize yeni görevinizde başarılar diliyorum. Güzel hizmetler yapmanızı temenni ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA