‘Dostluk Hatıraları’ kitap oldu


Mersin Üniversitesi ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi tarafından birlikte düzenlenen ‘Dostluk Hatıraları’ adlı kitap tanıtım programı, Vali Ali İhsan Su’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Tanıtım programında konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su: "Yetiştireceğimiz edebiyatçılar, insanımızın gönlünü doyuracak” dedi.

 

Tarih : 23 Aralık 2019 Pazartesi 14:12

Haber Merkezi


Kent Tarihi Müzesi’nde düzenlenen programa, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin Kent Konseyi Başkanı Faik Burakgazi, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şube Başkanı Mustafa Erim, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Gençlere yazma konusunda cesaret verilmesi amaçlanan kitabın tanıtım programında konuşan Vali Su, dil ve edebiyatın insan hayatındaki önemine vurgu yaptı. Mersin Üniversitesi ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi’nin ortak çalışmalarıyla geleceğin yeni edebiyatçıları ve yazarlarını yetiştirileceğini umduğunu kaydeden Su, “Böyle etkinliklere ihtiyacımız var, çünkü insanoğlu madde ve manadan müteşekkildir. Maddi tarafını gıda alarak doyuruyoruz. Maddi olarak hayata devam etmemizi sağlayan imkanları oluşturuyoruz. İnsanın bunu yapmadan yaşama imkanı yok. İnsanoğlunun bir de manevi ihtiyacı var, doyumu var. Eğer gönlünü aç bırakırsanız, bir türlü doyuma ulaşamaz. İnsanoğlunun huzurlu ve mutlu olabilmesi için gönlünün de doyurulmaya ihtiyacı var. İşte bu edebiyatçılar, yetiştireceğimiz yazarlar ve gönül insanları insanımızın gönlünü doyuracaklar" dedi.
 

“GENÇ KARDEŞLERİMİZ, ÇOK GÜZEL TASVİRLER YAPMIŞLAR”
 

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi tarafından daha önceki yıllarda yayımlanmış olan ‘Gurbette Öğrencilik’ adlı eseri oldukça başarılı bulduğunu ve bu eserden oldukça etkilendiğini ifade eden Su, “Genç kardeşlerimiz, muhteşem şeyler yazmış, çok güzel tasvirler yapmışlar. İnanıyorum ki, bu kardeşlerimizin içerisinden çok iyi edebiyatçılar, yazarlar, şairler ortaya çıkacak. Biz de büyük bir zevkle, mutlulukla gönül dünyamızı zenginleştirmek için onların eserlerinden istifade edeceğiz” diye konuştu. Sözlerini dost ve dostluğun önemine değinerek sürdüren Vali Su, Mersin Üniversitesi ve Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi’ni tebrik etti. Programda Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin Kent Konseyi Başkanı Faik Burakgazi, Akdeniz ilçesi Kent Konseyi Başkanı Mustafa Erim de birer konuşma gerçekleştirdiler. Mersin'in kültürel yaşamına yeni bir renk ve soluk getiren, 150 yıllık bir sivil mimarı örneği olan ve Mustafa Erim tarafından restorasyonu ve teşhiri yapılarak Mersin'in kültür ve sanat yaşamına kazandırılan Kent Tarihi Müzesi'nin gezilmesiyle devam eden program, kitaplar ve dostluk üzerine gerçekleştirilen sohbetin ardından sona erdi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA