Başkan Yıldız; “Yanlış yapanları affetmeyeceğiz”


Belediyede 12 yıldır çalışmadan maaş alanlar olduğunu iddia eden Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, “Bu belediye hiç kimsenin babasının malı değil. Hiç kimse bu belediyeden maaş alıp, gidip evinde ayaklarını uzatacak da değil. Maaşını alıyorsan, çalışacaksın. Çalışmayanları gizlemek noktasında bizim bürokratımız da bir hamle yapıyorsa, hepsini çok sevmemize, hepsiyle önümüzdeki beş yıl uyum içerisinde, huzur içerisinde çalışmak istememize rağmen, Toroslar halkının hakkına ve aleyhine hamle yapan insanları affetmeyeceğiz” dedi.

 

Tarih : 3 Mayıs 2024 Cuma 13:31

Necdet TAŞ

 

Toroslar Belediye Meclisi, Mayıs Ayı Toplantısı’nın birinci birleşimini Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği meclisinde görev yapmak üzere, belediye meclis üyeleri arasından gizli oyla 2 asil, 1 yedek üye, Çukurova Belediyeler Birliği meclisinde görev yapmak üzere, belediye meclis üyeleri arasından gizli oyla 5 asil, 2 yedek üye, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği meclisinde görev yapmak üzere, belediye meclis üyeleri arasından gizli oyla 2 üyenin seçimi yapıldı. Toroslar Belediyesinin, 2023 mali yılı bütçe kesin hesabı görüşülerek, tüm komisyonlara havale edildi. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda konuşan Başkan Yıldız; “Toroslarımızın daha konforlu, daha kaliteli ve daha yaşanabilir bir ilçe olması için belediye meclis üyelerimiz, çalışanlarımız ve 350 bin Toroslar halkı ile birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

 

“BÜROKRATLAR EMRE İTAATSİZLİK YAPIYOR”

 

Kamuoyunda tartışmalara neden olan işçi çıkarılması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldız, belediye bünyesinden işçi çıkarmak istemediklerini ancak 12 yıldır işe gelmeden, çalıştığı birimi bilmeden maaş alan personelleri tespit ettiklerini söyledi. Önceliklerinin Toroslar’daki hizmet kalitesinin yükseltilmesi olduğunu belirten Başkan Yıldız; “İşçi meselesini yeni söylemiyorum. Kampanya döneminde ve belediye başkanı seçildikten sonra hep söyledim. Birincisi işe gelmediğini bildiğimiz çok fazla çalışan var. Fakat bunların tespit edilmesi noktasında da ciddi bir direnç var. Mutlaka aşacağız. Ama biz bunu aşarken, özellikle bürokrat arkadaşlarımızın canı yanmadan aşalım istiyoruz. Bugün mesela bir arkadaşımız için soruşturma açtık. Emre itaatsizlikten ve verilen görevi yerine getirmemekten kaynaklı. Gerekirse ben, bu belediyede çalışan 200 bürokratın 200’üne de soruşturma açarım. Çünkü bu belediye hiç kimsenin babasının malı değil. Hiç kimse bu belediyeden maaş alıp, gidip evinde ayaklarını uzatacak da değil. Maaşını alıyorsan, çalışacaksın. Çalışmayanları gizlemek noktasında bizim bürokratımız da bir hamle yapıyorsa, hepsini çok sevmemize, hepsiyle önümüzdeki beş yıl uyum içerisinde, huzur içerisinde çalışmak istememize rağmen, Toroslar halkının hakkına ve aleyhine hamle yapan insanları affetmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“BELLİ Kİ KAMPANYA DÖNEMİ İÇİN İŞE ALINMIŞLAR”

 

Son dönemde işe giren personelin meslek grubuna bakılmadan, seçim kampanyasında çalıştırılmak üzere belediye bünyesine alındığına dikkat çeken Başkan Yıldız, “İşten çıkarılacak arkadaşlarımıza gelince, bu arkadaşlarımızın çoğu herhangi bir iş için alınmamış. İşe giriş formları düzenlenmemiş, hangi meslek grubunda çalışacakları, ne iş için alındıkları belli değil. Belli ki kampanya döneminde çalıştırılmış ve şu anda Yunus Emre Kültür Merkezimizin üst katındaki balkonda oturuyorlar. Arkadaşlara şu işi yapacaksınız bile denmemiş. Çok sayıda çalışan yapacakları iş belli olmadığı için sadece oturup bekliyorlar, çay içiyorlar. Gerçekten Toroslar Belediyesinin ihtiyacı için, Toroslar halkına hizmet için alınmış olsalardı bu arkadaşlar şu anda yukarıdaki balkonda oturuyor olmazlardı. Disiplin kararıyla 30 tane arkadaşımız bugün itibariyle işten çıkarıldı. Yıllardır işe gelmediği gibi başka bir belediye idaresi seçilmesine rağmen yine de gelmemekte ısrar ediyor. Senin babanın malı mı burası? Kimin parasını kime veriyorum? Bu bütçeyi, babamın mirası olarak evimden getirmedim. Buradaki herkes devletin memuru ve işçisidir. Çalışmadan maaş alıyorsa devletin parasına göz koymuş, kamunun parasını çalıyor demektir. Yıllardır işe gelmeyeceksin, yıllardır maaş alacaksın, belediyenin yerini bilmeyeceksin sonra gelip diyeceksin ki “Ben kendim işten ayrılacam, 12 yıllık tazminatımı vereceksiniz” Olmaz böyle bir şey. Hiçbiriniz işyerindeki kurallara uymayan ve bir gün dahi keyfen işe gelmeyen arkadaşınızı çalıştırmazsınız. Belediye meclis üyelerinden de bu konuda destek istiyorum. İşçilik hayatını biliyorum. Özel sektörde çalıştım. Patronunuz iki gün üst üste gelmeyin, haber vermeden üçüncü gün kapının önüne koyar  sizi. Buradan çaldığınız, kamunun parası, bizim namusumuz ve bize emanet edilmiş olan namusumuzu çalıyorsunuz. Lütfen böyle bir şeyi savunmayın. Burada her birinize teslim edilmiş olan ve sizin namusunuz olan paranın hakkının çalınmasına müsaade etmeyin ve bunun tartışılmasına dahi izin vermeyin. Önümüzdeki günlerde verileri net bir şekilde ortaya koyarak açıklama yapmak için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz” diye konuştu.

 

Toroslar Belediye Meclisi Mayıs Ayı toplantısının ikinci oturumunu yapmak üzere 6 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00’da yeniden toplanacak.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA