Ulaşıma çare aranıyor


Mersin ve Adana, iki il arasında iki yıl boyunca aksayacak tren yolu ulaşımının getireceği sorunları en aza indirebilmek adına ortak çözüm arıyor.

 

Tarih : 18 Nisan 2024 Perşembe 15:29

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı ile birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret etti. Adana Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Aziz Kaya, iş insanları Zeki Köklü ve Murat Çani'nin de eşlik ettiği görüşmede Mersin-Adana-Gaziantep hızlı tren hattı çalışmaları sebebiyle Mersin-Adana tren seferlerinin 2 sene boyunca durdurulacak olmasının getireceği ulaşım sıkıntısının çözümü konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Günlük yaklaşık 10 bin kişinin bu hattı kullandığı hatırlatılan görüşmede ulaşımın aksamasının doğuracağı sıkıntılara dikkat çekildi. Mersin’den Adana’ya TOK, Özkoç, Koç ve As Koç olmak üzere 4 kooperatife bağlı 300 araç çalıştığı dile getirildi. Bu araçların Adana’da yalnızca otogarda durmalarına izin verildiği hatırlatarak bu durumun Mersin’de yaşayıp Adana’da çalışan kişilere iş yerlerine ulaşırken ilave bir ulaşım maliyeti çıkardığı, işe yetişmelerini zorlaştırdığı dile getirildi. Zaman ve maliyet sorununun çözümü için bu araçların Adana Tren İstasyonu ve Atilla Altıkat Köprüsü olmak üzere iki ayrı noktada yolcu indirilmesine izin verilmesinin talep edilmesi üzerine konuya olumlu bakan Başkan Karalar, ilgili talebin değerlendirileceğini söyledi.

Ziyarette Özdamar ve Sarı seçimlerde güven tazeleyen Karalar'a hayırlı olsun dileklerini de iletti.

Başkan Karalar’ın ardından MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar Adana temasları kapsamında Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı ile birlikte Adana ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Göğer 'i de ziyaret etti. Adana Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek ile iş insanı Zeki Köklü’nün de katıldığı görüşmede Mersin -Adana arası günlük ulaşımda yapılabilecek işbirlikleri ile bölgenin kalkınmasına yönelik oluşturulabilecek ortak projeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA