“Basınla diyalog içerisinde olacağız”


Mersin Gazeteciler Cemiyeti yönetimini ağırlayan Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız, demokratik yönetimlerde basının gücü ve etkisinin önemine dikkat çekerek, “belediye olarak halkımızın gerçeklere ve doğrulara ulaşması için gerek kendi basın birimimiz, gerekse cemiyet mensubu basın emekçisi arkadaşlarımızla sürekli bir diyalog ve istişare içinde olacağız. Yeter ki toplumun vicdanı olalım ve toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlayalım” dedi.

 

Tarih : 18 Nisan 2024 Perşembe 14:07

Haber Merkezi

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı R. Kaya Tepe ve yönetim kurulu üyeleri, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.  Buluşmada söz alan MGC Başkanı R. Kaya Tepe, yeni dönemde seçilerek göreve gelen Eş Başkanları tebrik etti, kent ve vatandaşlar için hayata geçecek hizmet ve projelerde başarılar diledi. Geçmişten bugüne Akdeniz Belediyesi ile uyum ve koordinasyon içerisinde olduklarını söyleyen Tepe, bundan sonra da aynı ruh ve heyecanla çalışmak istediklerini dile getirdi.

“BASINLA DİYALOG İÇERİSİNDE OLACAĞIZ”

Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız da ziyaretleri nedeniyle MGC yönetimine teşekkür etti, cemiyet nezdinde basın mensuplarına başarılar diledi. Eş Başkan Sarıyıldız, “Demokrasilerde medya; yasama, yürütme ve yargı erklerinden sonra 4’üncü bir erk, bir güç durumundadır. Bugün medya, her alanda toplumun sesi ve vicdanı olmak zorundadır. Gerçekten toplumun hakikate ulaşma hakkının, basın emekçileri vesilesiyle sağlanabileceğini düşünüyoruz.  Geçmişten bugüne basının önündeki engellerin kalkması, basının sadece topluma hakikati ulaştırmak için mücadele etmesi gerektiğine inandık. Bugün de belediye olarak halkımızın gerçeklere ve doğrulara ulaşması için gerek kendi basın birimimiz, gerekse cemiyet mensubu basın emekçisi arkadaşlarımızla sürekli bir diyalog ve istişare içinde olacağız. Yeter ki toplumun vicdanı olalım ve toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlayalım” diye konuştu. Öte yandan 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından Akdeniz Belediyesi’ne tebrik ziyaretleri de aralıksız şekilde devam ediyor. Gün içinde Akdeniz ilçesine bağlı mahalle muhtarlarının yanı sıra, sivil toplum örgütü temsilcileri ile esnaf ve meslek odaları, yöre dernekleri, çeşitli firma temsilcileri ve yüzlerce vatandaş, Eş Başkanlar Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA