Vietnam, Mersin’le işbirliği arttırmak istiyor


Mersin’le ticari ilişkilerini güçlendirmek isteyen Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, lojistik, tarım ve turizm sektörlerindeki işbirliğini artırmak istiyor.

 

Tarih : 18 Nisan 2024 Perşembe 13:36

Haber Merkezi

Vietnam Büyükelçisi Do Son Hai, 3. Katip Trinh Dinh Cuong ve İstanbul Vietnam Fahri Konsolosu Ali Tezölmez’le birlikte Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Aydemir’le bir araya gelen Büyükelçi Hai, Mersin’in birçok açıdan büyük potansiyele sahip olduğuna inandığını dile getirip ticari işbirliğini artırmak istediklerini söyledi.  Özellikle lojistik, tarım ve turizm sektörlerine odaklandıklarını kaydeden Hai, bu üç sektördeki işbirliğini artırmayı öncelediklerini belirtip ardından adım adım ticari ilişkileri geliştirebileceklerini vurguladı. Mersin’in bu üç sektördeki gücünün ve potansiyelinin farkında olduklarını dile getiren Hai, belirlenen sektörlerde gerek online gerekse yüz yüze toplantılar düzenleyerek sektör temsilcilerini bir araya getirmek istediklerini aktardı. Mersin’in liman ve lojistikte Akdeniz’in önde gelen illeri arasında yer aldığını bildiklerini kaydeden Hai, turizmdeki gücü de yaptıkları ziyarette fark ettiklerini dile getirip Vietnam ve Mersinli tur acentelerinin ortak turlar organize etmesi adına girişimlerde bulunulabileceğini belirtti.

AYDEMİR: “HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

Gerek firmalar arası ikili iş görüşmeleri (B2B), gerekse fuar organizasyonları olsun ticareti karşılıklı geliştirecek her türlü işbirliğine açık olduklarını kaydeden MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Aydemir, ardından Mersin’in ekonomik potansiyeli hakkında bilgiler paylaştı. Mersin’in önümüzdeki 10 yılda İstanbul’dan sonra Türkiye’nin ekonomik açıdan ikinci stratejik kentine dönüşeceğini kaydeden Aydemir, uluslararası havalimanının da devreye girmesiyle birlikte potansiyelin ulaşabileceği noktalara değindi. Üç ana sektörle başlansa da geçen zaman içinde işbirliği sağlanabilecek çok sayıda sektör bulunduğuna işaret eden Aydemir, Vietnamlı yatırımcıları beklediklerini söyledi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA