CHP’li Kış, “Hatay halkının iradesinin takipçisiyiz”


CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Hatay seçim sonuçlarının takibi için görevlendirildi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay’da ki seçim sonuçlarının takibi için milletvekillerinden oluşan bir heyet görevlendirdi. Seçimlerin hemen ardından Hatay’da ki tartışmalı olan seçim sonuçları için CHP harekete geçti. Hatay’a giden heyette yer alan CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, yaptığı açıklamada “Mersin’de ve beraberinde tüm Türkiye’de alınan başarılı seçim sonuçlarının ardından bugün Hatay’dayız. Hatay halkının iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

 

Tarih : 3 Nisan 2024 Çarşamba 12:13

Haber Merkezi

Yerel seçim öncesinde Mersin’i karış karış gezen ve vatandaşlarla bir araya gelen milletvekili Kış, Mersin’deki yerel seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede; alınan başarıdan son derece memnun olduklarını vurguladı. 5 yıl boyunca vatandaş ve hizmet odaklı bir anlayışla, kırmadan, ayırmadan, ayrıştırmadan, demokratik şekilde sosyal belediyecilik ile tüm kesimlere el uzatan, kucaklayan bir anlayış ile Mersin’in yönetildiğini ifade eden Kış, “seçim sonuçları göstermiştir ki, Mersin halkı memnuniyetle 5 yıl daha Vahap Seçer demiştir” dedi.

“GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

Seçim kazanan tüm belediye başkanlarını tebrik eden ve başarılar dileyen Kış, Türkiye’de esen CHP rüzgarının Mersin’de yükselerek devam edeceğini belirtti. “Asıl süreç bundan sonra başlıyor, omuzlarımıza yüklenen yük daha da ağır” diyen Kış, “bugün de Hatay’da halkımızın iradesine sahip çıkmak için görevimizin başındayız” dedi. 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Hatay’da görevlendirilen milletvekili Kış, 6 Şubat 2023’de yaşanan deprem sebebiyle, Hatay’ın önemli bir kent olduğunu, tüm olumsuzluklara ve mağduriyete rağmen, yakınlarını kaybeden, evlerinden olan halkın burada sandığa giderek oy kullandığını ve bu nedenlerle Cumhuriyet Halk Partisi olarak Hatay’a karşı sorumluluk içinde olduklarını ifade etti.  Kış, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, Vali’nin müdahil olduğu bir usulsüzlük söz konusu olduğunu belirtirken, “bu milli iradenin gaspıdır” dedi.

“HATAY HALKININ İRADESİNİ KİMSEYE TESLİM ETMEYECEĞİZ”

“Hatay halkının iradesini kimseye teslim etmeyeceğiz” diyen Kış, milletvekili heyeti, avukatlar ve parti temsilcileri ile beraber, hata tespit ettikleri her yerde itirazda bulunduklarını söyledi. Hatay’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim öncesi tehdit edilen bir kent olduğuna dikkat çeken Kış, Erdoğan’ın Hatay’da yaptığı konuşmada “oy vermezseniz size hizmet yok” açıklamasını hatırlattı. Erdoğan’ın bu tehdidinin Tüm Türkiye’de sandıklara tepki olarak yansıdığına değinen Kış şunları söyledi: “burada halk bir yandan yaralarını sarmaya çalışırken bir taraftan da oylarının çalınmasına asla izin vermeyeceğiz. CHP heyetimiz ile sonuna kadar süreci takip edeceğiz, Hatay halkının iradesinin sonuna kadar takipçisi olacağız.”

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA