Eğitim yardımlarının ikinci ödemeleri de yattı


Mersin Yenişehir Belediyesi, Yenişehirli üniversite öğrencilerine 2023-2024 eğitim dönemi için belirlediği lisans 6500 TL ve ön lisans 3000 TL’lik eğitim yardımlarının ikinci ödemelerini yatırdı.

 

Tarih : 21 Mart 2024 Perşembe 12:46

Haber Merkezi

Mersin Yenişehir Belediyesi, devlet üniversiteleri ile Türkiye veya KKTC’de bulunan vakıf üniversitelerine tam burslu olarak yerleşen Yenişehirli öğrencilere ilk yıl için nakdi eğitim desteği vermeye devam ediyor.  Eğitime verdiği destekle öğrencilerin yüzünü güldüren Yenişehir Belediyesi, ailelerin de yükünü hafifletiyor.

“BU HİZMETLER DAHA BAŞLANGIÇ”

Yenişehir Belediyesi 2023-2024 eğitim dönemi için lisans öğrencilerine 6 bin 500 TL ve ön lisans öğrencilerine 3 bin TL’lik nakdi destek verdi. Genç merkezli belediyecilik anlayışıyla Yenişehir Belediyesi olarak 5 yıldır gençlerin yanında olduklarını söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Her yıl üniversiteye giden Yenişehirli gençlerimize aylık nakdi destek verdik. Yenişehir’de üniversite okuyan gençlerimize, inşaatlarını tamamlayarak açtığımız Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Yenişehir Belediyesi Kemal Kılıçdaroğlu Konukevi ile barınma hizmeti verdik. Üniversiteli gençlerimize ücretsiz yemek imkanı sunduğumuz Öğrenci’Ye uygulamasını hayata geçirdik. Online deneme sınavları, YKS, KPSS ve yabancı dil kurslarıyla gençlerimizin yanında olduk. Ülkü Ongün Kütüphanesi ve Nuri Ulusu Kütüphanesi’ni kurarak, gençlerimize ders çalışabilecekleri ve bilgiye rahatlıkla ulaşabilecekleri alanlar oluşturduk. Şimdi Mersin’in en büyük kütüphanesi olacak Yenişehir Kent Kütüphanesi’nin temelini atıyoruz.  Gençlerimizin kültür ve sanat etkinliklerinden ücretsiz yararlanmalarını sağladık, sportif aktivitelere ulaşmalarını kolaylaştırdık, festivaller, tiyatrolar, konserler, sergiler düzenledik.  Özellikle gençlerimizin istihdamını desteklemek amacıyla Kariyer Merkezimizi kurduk. Biz, gençlerimize inanıyoruz ve bu hizmetlerimizi sadece bir başlangıç olarak görüyoruz. Önümüzdeki 5 yılda gençlerimizin geleceği için daha fazlasını yapacağız, daha büyük adımlar atacağız” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA