Mezitli halkı Tarhan’a sahip çıkıyor


Mezitli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Neşet Tarhan, düzenli olarak yaptığı esnaf gezisini sürdürmeye devam ediyor. GMK Bulvarı üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Tarhan, Mezitli halkının sevgi gösterisiyle karşılandı. Vatandaşlar balkonlarından el sallayarak ve araçlarında kornaya basarak Başkan Tarhan’a destek verdi. Ziyareti esnasında neden bağımsız aday olduğunu anlatan Başkan Tarhan, adaylık sürecinde kendisine karşı yapılan haksızlıklardan bahsetti.

 

Tarih : 29 Şubat 2024 Perşembe 13:30

Haber Merkezi

Gönüllülere ve vatandaşlara yönelik bir konuşma yapan Başkan Tarhan, “10 yıldır sürdürdüğüm Mezitli Belediye Başkanlığı boyunca sayısız birçok hizmete ve projeye imza attım. İktidar olmanın güçlü ve başarılı yerel yönetimlerden geçtiği her kesim tarafından bilinen bir gerçektir. Bunun da en önemli işaretlerinden birisi memnuniyet anketi ve ön seçimlerdir. Yapılan kamuoyu araştırmalarında Mersin’de mevcut Belediyeler arasında, memnuniyet oranı en yüksek çıkan ilçenin Mezitli Belediyesi olduğu görülmüştür. Bu süreçte partimin İlçe Örgütü eğilim yoklaması yönünde daha sonra da benim parti adayım olmam yönünde oy birliği ile karar almıştır. Ancak Genel Merkezi bu kararı dikkate almamıştır” ifadelerini kullandı.

“ANKETLERDE EN BAŞARILI BAŞKANDIM”

“Ayrıca aday belirleme anketlerinde Mersin’de en başarılı Belediye Başkanı olarak Neşet Tarhan isminin birinci sırada çıkmasına rağmen aday gösterilmemiş olmamı Mezitli halkının vicdanına ve takdirine bırakıyorum. Ben ve Mezitli kamuoyu aday belirleme sürecinin hangi kriter ve değerlendirme yönetimi ile yapıldığını anlamış değiliz” diyen Tarhan, “Bu kararın değişeceğine olan inancımla YSK’nın adaylar için belirlediği son başvuru tarihi olan 20 Şubat’a kadar sağduyu ile bekledim. Ancak sonucun değişmediğini gördüm. Bu süreçte şahsıma Mezitli kamuoyundan oluşan pozitif değerlendirmeler, aday olmam yönünde çığ gibi büyüyen bir desteğe dönüştü. Mezitli halkının yoğun ısrarı ile ilçemiz için bağımsız aday olma kararı aldım. Bu kenti önceleyen ve 10 yıldır bu kentte bir gönüllü gibi çalışan bir kardeşiniz ve yoldaşınız olarak bana verdiğiniz destek için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar Mezitli’yi birlikte yönettik, başardık yine birlikte başaracağız. Temel amacım ayrıştırmak değil birleştirmek, bu kentte oluşturduğumuz değerleri huzuru daha da ileri götürmektir. Tam da bu noktada demokrasiyi sandık demokrasisinden ibaret sayanlar için ileri demokrasiye geçişte Mezitli yine en güzel örnek olacaktır. Tepeden inme dayatılan adayları değil, ileri demokrasilerde kabul gören bir anlayışla halkın istediği adayı seçmemesi için kendimi sizlerin vicdanına ve takdirine emanet ediyorum. Bu bir demokrasi ve kent savunmasıdır. Birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA