Kendi küçük yüreği büyük!


Mersin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personeli Fatma Özbek’in, 10 yaşındaki kızı Azra Özbek, üç yıl boyunca sabırla uzattığı saçlarını kestirerek Onkoloji Hastanesi’nde, Çocuk Hematoloji Ve Onkoloji Bilim Dalında tedavi gören 15 yaşındaki Ayten Özkan’a peruk olarak hediye etti. Kadın kuaförlüğü mesleğini yapan Babası Zeki Özbek’in iş yerinde kadınların saçlarına verdiği önemi gördükten sonra tedavi süreçlerinde saçlarını kaybeden bir hastaya saç hediye etmek istediğini belirten Azra Özbek, Ayten Özkan’a saçlarıyla umut olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

 

Tarih : 29 Şubat 2024 Perşembe 12:25

Haber Merkezi

Mersin Üniversite (MÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı personeli Fatma Özbek’in 10 yaşındaki kızı Azra 3 yıl boyunca sabırla uzattığı saçlarını kestirdi. Azra kestirdiği saçlarını Onkoloji Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalında tedavi gören 15 yaşındaki Ayten Özkan’a peruk olarak hediye etti. Kadın kuaförü babası Zeki Özbek’in iş yerinde kadınların saçlarına verdiği önemi gördükten sonra tedavi süreçlerinde saçlarını kaybeden bir hastaya saç hediye etmek istediğini belirten Azra, Ayten Özkan’a saçlarıyla umut olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Saçlarını hediye ettiği için Azra'ya teşekkür eden Ayten Özkan ise, “Azra’ya çok teşekkür ediyorum. İyi ki böyle bir hediye verdi bana. Zamanla saçlarıma alışacağım. Çok mutlu ve duyguluyum” dedi.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZI DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM"

Ayten'in baba Levent Özkan ise, “Herkese çok teşekkür ederim. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya çağırıyorum. Kızım çok mutlu oldu. Çocukları sevindirmek herkesin görevi olmalı. Kızımın mutlu olduğunu görmek beni çok duygulandırdı. Babası olarak her zaman yanındayım. Azra’ya ve ailesine de çok teşekkür ediyorum kızımı mutlu ettikleri için” şeklinde konuştu. Azra’nın annesi Fatma Özbek de, “Kızım hayalini gerçekleştirmek için bir adım attı. Çok güzel bir düşünce. Aile olarak çok duyguluyuz. Bu süreçte bizim için uğraşan ve kızımın hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Ayten’i de mutlu etmiş olmak bizi çok mutlu ediyor” dedi. Baba Özbek ise kızlarının bu düşüncesinden dolayı çok duygulandığını ve bu tarz bağışların yaygınlaşmasını umduğunu kaydetti.

"HER İKİSİ ADINA DA ÇOK SEVİNÇLİYİZ"

Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalı öğretim elemanlarından Prof. Dr. Selma Ünal ve Dr. Öğr. Üyesi Feryal Karahan ise çocukluk çağı lösemileri nedeniyle tedavi alan adölesan yaş grubunun (10-19) en büyük kaygılarının dış görünüşlerinde ve özellikle de saçlarında meydana gelebilecek olan değişiklikler olduğuna dikkat çekti. Dr. Öğretim Üyesi Feryal Karahan, “Azra’nın hayali, yaklaşık bir aydır bilim dalımızda tedavi almakta olan Ayten için bu noktada bir umut oldu. Ayten, bizlere en çok “Saçlarıma ne olacak?” “Dökülecek mi?” ve “Saçlarım ne zaman çıkacak” gibi sorular soruyordu. Saçlarını kaybedeceği için çok ciddi kaygıları vardı ve bunun için çok üzülüyordu. Son birkaç günkü heyecanlı bekleyişinin ardından ise bugün bu bağıştan dolayı çok mutlu ve istediği oldu. Azra’nın saçlarını kendi yaşıtlarına bağışlamak istemesi de çok duygulandırıcı. Her ikisi adına da çok sevinçliyiz. Umarım bu bağış örnek bir davranış olarak yaygınlaşır. Azra ve ailesine bu düşünceli davranışları ve duyarlılıkları için ayrıca teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA