MESKİ’NİN hizmet hızı artıyor


Teknolojiyi çok yakından takip eden MESKİ Genel Müdürlüğü, Merkezi Bütçe ve Merkezi Stok Yönetim Sistemi’ni hayata geçirdi. 21 adet Lojistik Merkezi kuran MESKİ, malzeme ve bütçe yönetimini en verimli şekilde kullanarak, vatandaşlara çok daha hızlı ve kesintisiz hizmet sağlıyor.

 

Tarih : 9 Aralık 2023 Cumartesi 13:49

Haber Merkezi

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Merkezi Bütçe ve Merkezi Stok Yönetim Sistemi’ni hayata geçirdi. MESKİ, fiziksel şartları ve görüntüleri tamamen yenilenmiş, bütün iç alanları endüstriyel raf sistemleri ile donatılmış, yeni stok yönetiminin kullanıldığı, son teknolojik sisteme sahip bilgisayar programları ile sistematik bir şekilde yürütülen, tüm ürünlerin barkodlu hale getirildiği toplamda 21 adet lojistik merkezi kurdu. MESKİ, Türkiye genelinde bu yeni sisteme tam anlamıyla geçen 2. su ve kanalizasyon idaresi oldu.

MESKİ, BÜTÇESİNİ EN AKILCI VE VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANIYOR

Merkezi stok yönetimi sürecinde; MESKİ Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm birimlerin mal alım talepleri tek bir noktada toplanarak, stok yönetim süreci içerisinde değerlendiriliyor. Talepler mevcutsa stoklardan karşılanırken, mevcut değilse tedarik ediliyor. Ambar Şube Müdürlüğü tarafından toplu ve planlı bir şekilde yapılan malzeme alımları sayesinde, daha az maliyetle daha fazla envanter kayıt altına alınıyor. Sürekli kontrolü ve takibi yapılan malzeme listeleri ile gereksiz ve yanlış alımların önüne geçerek tasarruf sağlayan MESKİ, bütçesini en akılcı ve verimli şekilde kullanıyor. Tüm ilçelerde faaliyet gösteren ambarlar sayesinde, malzemelerin tek noktadan kontrol edilmesiyle gecikme ve organizasyon sıkıntıları yaşanmıyor.

ÖZGÜL: “VATANDAŞLARIMIZA DAHA HIZLI VE KESİNTİSİZ HİZMET SAĞLIYORUZ”

MESKİ’nin arıza, bakım ve onarımlarda kullanacağı tüm malzemeler sürekli stoklarda mevcut olduğundan dolayı, sahada oluşan tüm acil durumlarda malzeme tedariği beklenmiyor. Böylelikle zaman kaybetmeden, vatandaşlara çok daha hızlı ve kesintisiz bir hizmet sağlanıyor. Bu dönemde planlanan en büyük projelerden birisi olan merkezi bütçe ve merkezi stok yönetim sistemini hayata geçirdiklerini belirten MESKİ Ambar Müdürü Dr. Onur Özgül; “Tüm Türkiye genelinde tam anlamıyla bu sisteme geçen 2. Büyükşehir Belediyesi olmaktan da son derece mutlu ve gururluyuz. Daha önce fiziksel yapısı yetersiz, kullanıma uygun olmayan ve tüm Mersin genelinde 5 olan ambar sayısını, 2 yıl gibi kısa bir sürede yüzde 400’ün üzerinde bir artışla 21’e ulaştırdık. 13 ilçemizde kurduğumuz 21 lojistik merkezimiz sayesinde, arızalarda ve bakım-onarımlarda malzeme tedariği beklemeden, zaman kaybetmeden vatandaşlarımıza hizmet sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA