Mezitli turuncu rengine boyanıyor


Mezitli Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor. Mezitli Belediyesi Eşitlik Birimi ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele’ ve‘Erken Yaşta Zorla Evlilik’ eğitim programı düzenlendi.

 

Tarih : 24 Kasım 2023 Cuma 14:58

Haber Merkezi

Belediyeye ait Meclis Salonu’nda gerçekleşen eğitim; Sosyal Hizmetler Uzmanı Özge Yıldız tarafından verildi. Eğitime belediye çalışanın yanı sıra meclis üyeleri, birim müdürleri ve çok sayıda davetliler katıldı. Yaklaşık 2 saat süren eğitimde katılımcılara turuncu kurdele takıldı. Mezitli Belediyesi, 25 Kasım etkinlikleri boyunca hafta boyunca farklı etkinlikler düzenlemeye devam edecek.

“ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELENİN RENGİ TURUNCUDUR”

Eşitlik Birimi Sorumlusu ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Uzmanı Dr. Burcu Şanlı kısa bir konuşma yaparak; "Her yıl 25 Kasım haftası boyunca, belediyemiz bünyesinde ve birçok farklı kurumda cinsiyete yönelik şiddetle mücadele konusunda eğitimler ve farkındalık etkinlikleri düzenliyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadelenin rengi turuncudur. Turuncu renkte hazırladığımız kurdeleler, kadınların ve kız çocuklarının tüm dünyadaki mücadelesini temsil etmektedir. Tüm etkinliklere gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Sosyal Hizmetler Uzmanı Özge Yıldız ise konuşmasında "Özellikle kadınların şiddete maruz kalması, erken yaşta evliliğe zorlama, takip edilme gibi durumlarda Alo 183, polis ya da jandarma gibi kolluk kuvvetlerine ya da ŞÖNİM'e yani Şiddet Önleme Merkezimize başvurabilirler. Buna ek olarak, söz konusu durumlarda tüm kadınların kullanabileceği KADES olarak adlandırılan Kadına Destek Uygulamasını yüklemenizi rica ediyorum. Tanık olma durumunda da bu uygulamayı kullanarak kolluk kuvvetlerinin olay anına dakikalar içinde gelmesini ve müdahale etmesini sağlayabilirsiniz." İfadelerini kullandı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA