Funda Öğretmen yine Mersin’in gururu oldu


Eğitim alanında yapmış olduğu birçok projeler ve çalışmalarla farkındalık yaratan, öğrencileri ve velilerinin gönlünde taht kuran Mersinli öğretmen Funda Kurtkaya, ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Hindistan’nın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen törende ödülü bu yıl, AKS Global Education Awards- Küresel Eğitim Ödülleri kapsamında “Yılın En İyi Müdür Yardımcısı” ödülünü alan Kurtkaya, “Okulumuza bu ödülü kazandırmanın duygusal anını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Çevre ile ilgili projeler ve etkinliklerle okul olarak çevremizde farkındalık yaratmak adına çalışmalar yaptık” dedi.

 

Tarih : 13 Kasım 2023 Pazartesi 12:06

İzmir Aliağa Mehmet Saka İlkokulu "Çevre Dostu En İyi Okul" ödülüne layık görüldü. AKS Global School Award-Küresel Okul Ödülleri kapsamında Yeni Delhi'de düzenlenen törende Mehmet Saka İlkokulu Müdür Yardımcısı Funda Kurtkaya ülkemizi temsil etti. Geçen yıl Dubai Global Education Awards-Küresel Eğitim Ödülleri kapsamında “Yılın En İyi Müdür Yardımcısı” ödülünü alan Funda Kurtkaya ülkemize büyük bir gurur daha yaşattı. Eğitimde fark yaratan okulları tanıtma, çevre duyarlılıklarını takdir etmeyi amaçlayan dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Global School Awards’a dünyanın çeşitli ülkelerinden başvurular yapıldı. Başvurular sonucunda İzmir Aliağa Mehmet Saka İlkokulu "Çevre Dostu En İyi Okul" ödülüne layık görüldü ve bu ödül Aliağa'da sevinçle karşılandı. Hindistan'nın başkenti Yeni Delhi'de düzenlenen törende ödülü bu yıl, AKS Global Education Awards- Küresel Eğitim Ödülleri kapsamında “Yılın En İyi Müdür Yardımcısı” ödülünü alan Mehmet Saka İlkokulu Müdür Yardımcısı Funda Kurtkaya okulunu temsilen aldı.

PROJESİ, TRT BELGESEL’E KONU OLDU

Ödül töreninden sonra bir açıklama yapan Mehmet Saka İlkokulu Müdür Yardımcısı Funda Kurtkaya çalışmalarının karşılığını almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek: “Okulumuza bu ödülü kazandırmanın duygusal anını ve haklı gururunu yaşıyoruz. Çevre ile ilgili projeler ve etkinliklerle okul olarak çevremizde farkındalık yaratmak adına çalışmalar yaptık. Kuruculuğunu yaptığımız uluslararası eTwinning projelerinde; çevre, iklim değişikliği ve yenilenebilir enerji konularında çalışmalar yaptık. Öğrencilerimizin iklim krizi ile mücadele sürecine aktif katılımını sağlamak ve problem çözme kapasitesini artırmak için çabaladık. Sürdürülebilir yaşam tarzları inşaa etmeleri ve yaşanabilir bir Dünya tasarlamaları için eğitimlerle, etkinliklerle, projelerle destekledik. Bu çalışmalarımız okulumuzla sınırlı kalsın istemedik, buradan yola çıkarak TRT Belgesel Kanalı Sıfır Atık Programı’nın bir bölümü okulumuzda çekildi. Bu belgesel bizim daha geniş kitlelere ulaşmamıza olanak sağladı” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMAMIZIN ÖDÜLLE TAÇLANDIRILMASI GURUR VERİCİ

 İklim kriziyle mücadele sürecinde çalışmalarının dünya çapında bir ödülle taçlandırılmasının gurur verici olduğunun altını çizen Kurtkaya, “Global School Awards kapsamında Çevre Dostu En İyi Okul kategorisinde okulum, okul müdürüm, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz adına, en çok da bir Türk kadını olarak bu ödülü Cumhuriyetimizin 100. Yılında; ülkemizi, bayrağımızı, İzmir’imizi, Aliağa’mızı temsilen almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Başvurum esnasında desteğini esirgemeyen okul müdürüme, birbirinden şahane etkinliklerle çevre dostu nesiller yetiştiren öğretmen arkadaşlarıma, minik yürekleriyle çevreye dost dokunuşlar yapan öğrencilerimize, her daim yanımızda olan velilerimize, her zaman destekçim olan kıymetli eşim Çevre Mühendisi Recep Kurtkaya'ya çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA