Gebelik Okulu açılıyor


Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi, Mersin’de bir ilki başararak ’Gebelik Okulu’nu faaliyete geçiriyor. Gebe vatandaşlara imkan sunacak olan ’Gebelik Okulu’ projesi tamamlandı. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi bünyesinde bir araya gelen alanında uzman 7 doktor özel yapılan çalışmalarla vatandaşlara hizmet verecek.

 

Tarih : 2 Ekim 2023 Pazartesi 11:37

Haber Merkezi

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Berker Kavşı, "Okulumuzun temel hedefi; Annelerin ve anne adaylarının mutlu, huzurlu ve bilinçli bir gebelik öncesi dönemi, gebelik süreci, uygun doğum eylemi ve lohusalık süreci yaşamalarını sağlamaktır. Gebe okulu çalışanlarımızı multidisipliner yaklaşım ile gebe bilgilendirme eğitimi almış, Kadın Doğum Uzmanı, Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı, Ebe/Hemşire, Diyetisyen, Psikolog olarak belirledik. Hastanemizde bilgilendirme ekranındaki gebe okulu reklamı, poliklinik çalışanlarının yönlendirmeleri ve görsel ve yazılı medya organları sayesinde üreme çağındaki kadınlar gebe okulumuza ulaşabilirler. Hastanemizde gebe okuluna müracaat eden kişilerin gebe okulu kaydı yapılır" dedi.

"GEBELİK OKULU FAYDA SAĞLAYACAK"

Op. Dr. Kavşı, "İlerleyen dönemde gebelik planlayan kadınların ne gibi sorunlar ile karşılaşabileceği ve bunları engellemek için neler yapılması gerektiği hakkında eğitim alması, annelik sürecine psikolojik olarak yeterli hazırlığın yapılmasını ve organize edilmesini sağlayacağız. Temel amaçlarımız; gebelik öncesi, gebelik dönemi, doğum eylemi ve doğum sonrası süreçte sağlıklı beslenme eğitimi almasını sağlamak, gebelere doğum ve doğum sonrası dönemdeki duygusal durumları ile baş etmeyi öğretmek, doğum eylemi ile baş etmeyi öğretip, olumlu bir doğum deneyimi kazandırabilmektir. Doğum şekline karar verme konusunda kişinin kendisini güçlü hissetmesini sağlamak, bebek bakımına yönelik becerileri kazandırmak, gebenin doğum sonrası dönemde rahat bir lohusalık geçirmesini, gebenin korku-ağrı-gerginlik döngüsünü kendi başına baş etme mekanizmasıyla yok etmesini sağlamak istiyoruz" dedi. 

"OKULA BAŞVURABİLİRSİNİZ"

Üreme çağındaki eğitim almak isteyen tüm kadınların 'Gebelik Okulu' na başvurabileceğini ifade eden Dr. Kavşı, "Egzersiz yapmaya engeli olmayanlar, riskli bir gebeliği olmayanlar, ağır psikiyatrik hastalığı olmayanlar, eğitime katılımda sürekliliği sağlayabilenler, gebe okuluna katılmak için onay veren bütün gebeler ücretsiz başvurabilirler" diye konuştu.  'Sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci için eşlerin de ne kadar önemli olduğunun farkındayız diyen Dr. Kavşı, "Dileyen tüm gebe okulu öğrencilerimin eşleri de derslerimize katılarak kendi üzerlerine düşen görevler konusunda eğitim alabilirler" dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA