Anamur’da Kitap Günleri başladı


Mersin’in Anamur İlçesinde 27-31 Mart 59. Kütüphane Haftası açılışı, düzenlenen etkinliklerle başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ilmin kitap okuma ile geliştiğini belirterek herkesi kitap okumaya davet etti.

 

Tarih : 28 Mart 2023 Salı 13:18

Haber Merkezi

Anamur Belediyesi’nin Muşurup Sanat Sokağı’nda düzenlediği ikinci kitap etkinliklerine Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Belediye Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar katıldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ilmin kitap okuma ile geliştiğini belirterek herkesi kitap okumaya davet etti. Protokol heyeti, daha sonra, sanat sokağında kitaplarını sergileyen yerel sanatçılar ve çeşitli yayın evlerinin kitaplarını sergileyen kırtasiyelerin stantlarını gezdiler. Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, bu yıl ‘Kitap İyileştirir’ adlı etkinlikleri kapsamında deprem bölgesine gönderilmek üzere kitap kampanyası başlattıklarını ve kaymakamlık olarak da her stanttan aldıkları kitapları depremzede bölgesine göndererek destek olacaklarını söyledi.

BİR SEZONDA 144 KİTAP OKUYAN KÜÇÜK KIZDAN TAVSİYE KİTAP OKUYUN

Açılış programının ikinci bölümü ise Anamur Halk kütüphanesinde düzenlenen Anamurlu Şair Abdul Kadir Bulut’u anma programı ile devam etti. Burada kısa bir konuşma yapan Kütüphane Müdürü Harika Yaman dijital ortamın her yönü ile dünyamızı sardığı bu bilim çağında, kitap okumanın önemine dikkat çekti. Yaman, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi kitap okumaya davet etti. Yazar çift F. Saadet Bilir ve Ali F. Bilir’in konuşmacı olarak katıldığı programda Anamur’lu Şair Rahmetli Abdul Kadir Bulut’un kişiliği, edebi yönü ve kitapları tanıtıldı. Törende en çok kitap Çarıklar Efeler  İlkokulu 4/A sınıfından Gizem İpek Ateş, okuduğu 144 kitapla en çok kitap okuyan öğrenci oldu. Onu,  İlknur Sarı takip etti. Yetişkinlerden ise Murat Oktan ve 65 yaş üstünde ise emekli Öğretmen Fevzi Oktan 82 kitapla örnek oldu.  Hasan Kuş İlkokulu 4/A sınıfından Özge Bulut 44 kitap okuyarak 2. Oldu. Çocuk okuyucu Yaren Çaltı ve   genç okuyucu Osman Çiçek kitap okumada gençlere örnek olanlardan. Ney Öğretmeni Nevzat Solak ney dinletisi ile katılımcıları mesh ederken, okumanın yaşının olmadığını gösterdiler. Kitap okumada dereceye girenlere pilaketlerini ve ödüllerini Kaymakam Bilal Bozdemir ve Belediye Başkanı Hidayet kılınç verdi. Kitap okuyanların hepsi kitabın rahatlatan ve yol gösteren bir özelliği olduğunu söyleyerek genç yaşlı herkesi kitap okumaya davet ettiler.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA