Depremzede öğrenciler Kurs Merkezleri’nde sınava hazırlanıyor


Afet bölgelerinden gelen depremzedelere her alanda kucak açan Mersin Büyükşehir Belediyesi, barınma alanlarında kalan depremzede öğrencileri, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde lise ve üniversite giriş sınavlarına itinayla hazırlıyor. İlk etapta tespit ettiği depremzede öğrencileri kurs merkezlerine kaydeden Büyükşehir, TEKSİN veya kurs merkezi müdürlükleri üzerinden yapılan başvuruları almaya da başlıyor.

 

Tarih : 22 Şubat 2023 Çarşamba 10:48

Haber Merkezi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime destek verdiği en önemli hizmetlerinden biri olan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri kapılarını sınavlara hazırlanan depremzede öğrencilere açtı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının 2. yarısında da sınavlara hazırlık eğitimlerine başladı. Afet bölgelerinden Mersin’e gelerek, Büyükşehir’in barınma alanlarında kalan ve sınava hazırlanan depremzede öğrenciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen Büyükşehir, depremzede öğrencileri kurs merkezlerine kaydederek, lise ve üniversite sınavlarına büyük bir özenle hazırlamaya başladı. Büyükşehir, kurs merkezleri sayesinde, depremzede öğrencilerin eğitimden uzaklaşmadan hayatına devam edebilmesine destek olmaya ve katkı sunmaya çalışıyor. Lise veya üniversite sınavlarına hazırlık aşamasında olan ve kurslara kayıt yaptırmak isteyen depremzede öğrenciler, TEKSİN ya da Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’ne başvuru yapabiliyor.

“TEKSİN ÜZERİNDEN BİZLERE ULAŞABİLİRLER”

Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinden gelen ve okul nakillerini Mersin’e aldıran öğrencilere kırtasiye desteği de sunuyor. Kırtasiye desteğinden yararlanmak isteyen depremzedeler, taleplerini TEKSİN veya Alo 185 üzerinden iletebiliyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş; “Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı olarak ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra ilimize gelen depremzede vatandaşlarımız için barınma, yiyecek, kıyafet ve psiko-sosyal alanda destek için tüm gücümüzle çaba sarf etmiştik. Şimdi de eğitim-öğretim yılımızın 2. dönemine başlıyoruz. Bizler 10 ilçemizde 18 kurs merkezimizde ve 6 bin 589 öğrencimizle döneme başlıyoruz. Bunun yanı sıra ilimize gelen ve Mersin Büyükşehir Belediyemiz’in Tarsus’tan Anamur’a kadar barınma merkezlerimizde kalan, sınava hazırlanan 51 öğrencimizi tespit ettik. Bu öğrencilerimizde bizle beraber sınavlara hazırlanacaklar. Eğitim-öğretimi destekleme kurs merkezi hizmetimizden faydalanmak isteyen depremzede vatandaşlarımız, 10 ilçemizde bulunan 18 kurs merkezi müdürlüğümüzle görüşebilirler. Ayrıca, TEKSİN üzerinden bizlere rahatlıkla ulaşabilirler” ifadelerini kullandı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA