Yarıyıl tatili başladı


Türkiye genelinde olduğu gibi Mersin’de de eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanmasıyla 38 bin 540’ı ilk kez olmak üzere 427 bin 500 öğrenci karne aldı. Yarıyıl tatilinin ardından öğrenciler 6 Şubat’ta tekrar ders başı yapacak. Öğrencilere bol bol dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye eden İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Lütfen tatilinizde bol bol kitap okuyun, spor yapın, sevdiklerinizle, aile büyüklerinizle bir araya gelin, dinlenin” dedi.

 

Tarih : 20 Ocak 2023 Cuma 12:36

Neşet TORUN

Kentte bin 386 okulda 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasının ardından 427 bin 500 öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı. Cengiz Topel Ortaokulunda gerçekleştirilen karne törenine de Vali Ali Hamza Pehlivan ile İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca katılarak öğrencilerin sevincine ortak oldu. Vali Pehlivan, okulların yarıyıl tatiline girdiğini bu vesile ile öğrencilere karnelerini verdiklerini ve heyecanlarına ortak olduklarını kaydetti.

427 BİN 500 ÖĞRENCİMİZ BUGÜN KARNE ALDI

İl genelinde bin 386 okulda bugün itibarıyla 2 haftalık araya girildiğini belirten Vali Pehlivan, "427 bin 500 öğrencimiz bugün karnelerini aldı. Tabi bu vesileyle 30 bin 300 öğretmenlerimiz de 2 haftalık tatile başlamış oldular. Ben bugün karne alan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Onlara iyi tatiller diliyorum. Bu tür tatilleri öğrencilerimiz hak ediyorlar. Çünkü, yoğun bir tempo içerisinde derslerini işliyorlar. Ben inanıyorum ki bu tatillerini de bir yandan dinlenerek, bir yandan aileleriyle vakit geçirerek değerlendirirken, bir yandan da kitap okuyacaklar. Öğretmenlerimize de teşekkür ediyor, onlara da iyi tatiller diliyorum. Valilik olarak eğitimin bütün paydaşlarıyla hep birlikte çocukların en iyi şekilde yetişmesi için çalışıyoruz. Her geçen gün iyileşen, artan imkanları en iyi şekilde değerlendirmeleri hususunda birlikte çalışmaya, birlikte yol yürümeye ve öğrencilerimizi bu konuda her açıdan desteklemeye, yanlarında olmaya devam edeceğiz. İlimiz genelinde bugün karne alan tüm öğrencilerinize iyi tatiller ve başarılar diliyorum” dedi.

“BOL BOL DİNLENİN, OYNAYIN VE KİTAP OKUYUN”

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise, “Uzun bir çalışma döneminin ardından 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı'nın ilk dönemini tamamladık. Sizler çok çalıştınız, yoruldunuz. Ama unutmayın ki sizler bizim geleceğimizsiniz ve tüm emekleriniz güzel bir geleceğe sahip olmanız; ailenize, vatanınıza, milletinize hayırlı birer evlat olmanız içindir. Bizim sizlere güvenimiz tam. Lütfen tatilinizde bol bol kitap okuyun, spor yapın, sevdiklerinizle, aile büyüklerinizle bir araya gelin, dinlenin.  İkinci dönem sağlıkla mutlulukla buluşmak temennisiyle hepinize çabalarınız için teşekkür ediyor gözlerinizden öpüyorum sevgili evlatlarım. Öğrencilerimiz bizim evlatlarımız, en kıymetli varlıklarımızdır. Onları notlarıyla değil yüreklerinde sevgiyle, gösterdikleri emekle, gözlerindeki ışıkla değerlendiriyor, bağrımıza basıyoruz. Öğrencilerimiz tatillerini bol bol dinlenerek, oyun oynayarak, kitap okuyarak, aileleriyle ve sevdikleriyle vakit geçirerek en verimli şekilde değerlendirsinler. Onların huzuru ve mutluğu, geleceğe emin adımlarla hazırlanmaları bizlerin en büyük temennisidir” dedi. Öğretmenlere de seslenen Koca, “Bu ara tatilde Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) MEBBİS ya da e-devlet şifrelerinizle kolayca kullanabilir, eğitimler alabilir ve MEBBİS üzerinden e-sertifikalarınıza sahip olabilirsiniz. Tüm meslektaşlarımı bu kıymetli eğitimlerden istifade etmeye davet ediyorum. Biliyorum ki özverili çalışmalarınız ülkemizin aydınlık geleceği için en büyük yatırımdır. Mersin'de büyük bir aile olarak el birliğiyle "2023 Türkiye Yüzyılı, Eğitimin Yüzyılı" şiarıyla evlatlarımız için çok güzel işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Sizlere gösterdiğiniz üstün çabalar için en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, ikinci kanaat döneminde dinlenmiş ve yenilenmiş olarak buluşmayı temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardandan Vali Pehlivan ve Koca, öğrencilere karnelerini dağıtarak, hediyelerini verdi. Çocuklarla yakından ilgilenen Vali Pehlivan, bir süre onlarla sohbet etti.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2024 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA