Zafer Çarşısı yıkılıyor


Zafer Çarşısını yıkacaklarının altını çizen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Buradan Zafer Çarşısı esnafına sesleniyorum. Sizler belediyemin kiracılarısınız, rızkınızı oradan çıkaran esnaflarsınız. Doğal olarak bir kamu yöneticisi olarak sizleri alelacele sokağa atma gibi düşüncemiz olamaz. Zinhar böyle bir düşünce içinde olamayız. Ancak işbirliği içerisinde ben size yardımcı olma sözü verdim. Bu benim görevim değil. Zafer Çarşısı esnafına yeni dükkan yapma zorunluluğu yok bende” dedi. CHP’li Seçer’e tepki gösteren AK Partili Meclis Üyesi Zafer Şahin Özturan ise, “Zafer Çarşısındaki esnafımızın Büyükşehir’le 2025’e kadar kontratı var. Oradan ekmek yiyen vatandaşımızı mağdur etmemeliyiz” dedi.

 

Tarih : 21 Kasım 2022 Pazartesi 17:15

Hüseyin KIRKGÖZ

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı Olağan 2. Birleşimi oturumunda Zafer Çarşısı’nın durumu hakkında meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Zafer Çarşısı esnafına seslenerek, “Sizler belediyemin kiracılarısınız, rızkınızı oradan çıkaran esnaflarsınız. Doğal olarak bir kamu yöneticisi olarak sizleri alelacele sokağa atma gibi düşüncemiz olamaz. Zinhar böyle bir düşünce içinde olamayız. Ancak işbirliği içerisinde ben size yardımcı olma sözü verdim. Bu benim görevim değil. Zafer Çarşısı esnafına yeni dükkan yapma zorunluluğu yok bende. Ancak bir kamu yöneticisi olarak makul ve mantıklı, vicdanlı olanın bu olduğunu düşündüğüm için yeni bir yer yapacağım. Ama yer sorunu yaşıyorum. Çünkü ben bu çarşıyı götürüp Toroslar’ın eteklerine yapamam. Şehir merkezinde bir yere yapmam lazım. Alışverişin yoğun olduğu bir yere yapmam lazım. Şu anda en uygun yer Tevfik Sırrı Gür Lisesinin, katlı otoparkın yanındaki alandır. Bunun tahsisi konusunda Milli Emlak’a yazımızı yazdık. Netice bekliyoruz. Buyurun Kamuoyuna duyurdum. Top sizde. AK Partili meclis üyeleri olarak sizin de bu konuyu takip etmeniz, bir an önce tahsisin yapılmasını sağlamanız lazım. Biz esnafın yanındayız ama siz kuru sıkı esnafın yanındasınız. Biz gerçekten icraat yapıyoruz. Bekara hanım boşamak kolay. Al, ver, sat. Tamam gel beraber yapalım bunu. Ya gelin birlikte yapalım ya da çekil işi karıştırma” ifadelerini kullandı.  

ÖZTURAN: “ESNAFI MAĞDUR ETMEMELİYİZ”

Konuyla ilgili söz alan AK Partili Zafer Şahin Özturan ise, “Bizler esnafımızın yanındayız. Zafer Çarşısındaki esnafımızın Büyükşehir’le 2025’e kadar kontratı var. Oradan ekmek yiyen vatandaşımızı mağdur etmemeliyiz. Sonuna kadar zorunluluğumuz var” dedi. Bunun üzerine Seçer, “Zorunluluğum yok. Açın mevzuata bakın. Ama söylüyorum; biz Milli Emlak’a yazımızı yazdık. Siz de imza için takipçisi olun, bu işi bir an evvel çözelim” dedi.

“İKİNCİ DÖNEMİMİN MAJÖR PROJESİ SOSYAL KONUT OLACAK”

Sosyal konut projesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, “Vatandaşa yalan söylemedik. Asla. Abartmadık, uçmadık. Hep tedbirli ve temkinli konuştum. Göreve geldiğimde ilk 5 yıllık süre içinde sosyal konut işine giremeyeceğimi söyledim. Hiç havanda su dövemem. Hayal aleminde gezinemem. Benim ilk 5 yıllık dönemde, sıkıntılı süreçte, her alanda sıkıntı yaşadığım bir siyasi süreçte benim sosyal proje geliştirmem, toplu konut, kentsel dönüşüm konularına girmem hayaldir. Düşünün kurumlarınızla beraber 550 milyon dolara yakın bir borç devralıyorsunuz ve başka yerden bir can suyu almadan borçları ödemek zorunda kalıyorsunuz. Geldiğimiz noktada rakamlara dikkat edin, borcunuzu 550 milyon dolar seviyelerinden 150 milyon dolar seviyesine düşüreceksiniz yani yaklaşık 400 milyon dolar borç ödeyeceksiniz, bunun yanı sıra hizmetinizi yapacaksınız, sosyal hizmetlerinizi yapacaksınız, cari harcamalarınızı gününde ödeyeceksiniz, kaliteli hizmet sunacaksınız, bunlar kolay işler değil. Ama sözümdür: İkinci dönemimin majör projeleri arasında sosyal konut projeleri var. Yerini de tespit ettik. Hazırlıklarını da yapıyoruz.  Allah nasip eder, sağlığımızda bir sorun olmaz, aday oluruz, halkın karşısına çıkarız. Seçim bildirgemizde yer alacak majör projelerimiz içinde sosyal konut projesi olacak Mersin Büyükşehir Belediyesinin. Bunun sözünü veriyorum vatandaşlarımıza” dedi.

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA