İsim değişiklikleri seçim yatırımı mı?


Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-hizmetlerine bir yenisini ekleyerek isim soyisim değiştirme işlemini E-Devlet sistemine taşıdı. İsim değişikliği başvuruları 24 Aralık 2022’ye kadar e-devlet aracılığıyla yapılabilecek. CHP konuyu Meclise taşıdı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen “Vatandaşlık alan sığınmacı ve göçmen sayılarını gizlemek ve onlara seçimlerde rahatlıkla oy kullandırmak için mi bu uygulama başlatılmıştır?” diye sordu.

 

Tarih : 23 Ağustos 2022 Salı 14:46

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığına soru önergesi veren Antmen Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün ad ve soyadı değişikliği başvurularının, e-devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine 24 Aralık 2022’ye kadar yapılabileceğini duyurduğunu belirterek “E-Devlette başlatılan isim değiştirme işlemleri bir seçim yatırımı mıdır?” diye sordu. Alpay Antmen’in önergesinde yer alan sorular şunlar; “E-Devlette başlatılan isim değiştirme işlemleri bir seçim yatırımı mıdır? Vatandaşlık alan sığınmacı ve göçmen sayılarını gizlemek ve onlara seçimlerde rahatlıkla oy kullandırmak için mi bu uygulama başlatılmıştır? Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle; 2017 Ocak ila 2022 Ağustos ayı arasında geçen sürede kaç sığınmacı, göçmen ve mülteci Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapılmıştır? Şu anda bekleyen kaç vatandaşlık başvurusu bulunmaktadır? Bu kişilerin uyrukları nedir? Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle; E-Devlet’ten ve ilçe nüfus müdürlüklerine yazılı olarak isim değişikliği başvurusunda bulunan kişi sayısı toplamda kaçtır? Bu kişilerin kaçı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını sonradan elde etmiştir? Bahsi geçenlerin uyrukları nedir?”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA