image

Okunma : 277  Tarih : 26.03.2023  E-Mail : 

 
Harun Arslan

SEÇİME DOĞRU - 4

Eğilim yoklaması ile aday adayları ortaya çıkmaya başladı.

Hafta sonu yapılan eğilim yoklamasını gözledim ve aday adaylarının çoğu ile konuşma fırsatım oldu; bazıları kendileri hakkında yazmadığım için dostça sitem etti.

Aslında, her aday adayı ile ilgili yazılabilir elbet; her birinin kendine göre, kendinin değerli bulduğu bir hikayesi vardır.

Yalnızca eğilim yoklamasını takip ettiğim partinin 123 aday adayı vardı.

Diğer partilerden aday adaylarını da hesapladığımızda, 300 ün üzerinde bir sayı ortaya çıkacaktır.

Seçime kadar olan 50 günlük sürede her bir aday adayı için yazmak, zaten  mümkün olmaz.

Bu anlamda,  farklı partilerden Mersin için yararlı gördüğüm aday adaylarının imkan ölçüsünde bazılarını yazmaya çalışacağım; umarım bu kısa notlar hem ilgili aday adayı hemşerilerimiz için, ama  özellikle de Mersin kamuoyu için faydalı olur. Bu notlar kişisel gözleme ve algıya dayalı olmakla birlikte, Mersin için olabildiğince nesnel değerler gözetilerek yazıldı.

*                                  *                      *

 

Şimdi yazacağım aday adayı, önce de birkaç kez hakkında yazı yazdığım;    Sn.İbrahim Gül…

 

Kendisiyle tanışıklığım, İl Genel Meclisi çalışmalarından 13 yıl öncesine dayanır. Herkesten önce hazırlıklı olarak gelir, konuları çalışır, toplantı bittikten sonra da yine kalır, grup odasına gider, o günkü toplantı ile ilgili bilgileri toplar, Özel İdare yetkilileri ile konuları görüşürdü.

 

Çalışkan ve üretken İbrahim Gül’ü sık sık yaptığı basın toplantılarında ve televizyon programlarında,  yapılan  hizmetleri duyurmasıyla tanıyorduk.

 

Samimi inancı hep şöyle idi: “Kente ve ülkeye yapılan bir hizmetin hangi siyasi parti, hangi yerel ya da merkezi yönetim tarafından yapıldığı önemli olmamalı; asıl olan hizmettir.”

Bu değer anlayışıyla, hizmetlerin tüm bölgeye ulaşmasında çok kıymetli katkıları olmuştur.

 

İbrahim Gül ayrıca zamanını çokça halkın içerisinde ve köylerde geçirir; insanların dertlerini dinler, yardımcı olmaya çalışır.

Güler yüzlüdür, iyi bir dinleyicidir. Her zaman sakindir, kavgacı bir tarzı asla yoktur; anlamaya çalışır, öz-eleştirel ahlâkı ve kendi kabullerine dönük eleştirilerden yararlanma erdemi gelişkindir.

 

Yasalar gereği Büyükşehirlerde İl Genel Meclisi yokken de onun çalışmaları durmadı; yine gayretli, çalışkan varlığıyla, ilçenin yatırımları ve projeleri ile ilgileniyordu.

İlçe Başkanlığı görevini üstlendi.

“Belediye Başkan adayı” oldu.

 

Tarsus Belediyesi’nin ve Türkiye’nin iç işlerine müdahale etmeye çalışan Alman  Vakıfları ve Alman Yeşiller Partisi’nin Meclis Üyesine karşı, tek başına gösterdiği çok anlamlı ve değerli tepkiyi hep hatırlıyoruz.

 

Mersin’in bir türlü bitirilemeyen, sürüncemede kalan projeleri ve yatırımları konusunda  parti yöneticileri ve milletvekilleri sessiz kalırken, parti dışından İbrahim Gül’ ün paylaşımlarda bulunduğun, araştırmalara dayalı  bilgiler verdiğini de kaydetmek gerekir.

Bu yanıyla da çalışkan, üretken, konularına hakim ve takipte ihmali olmayan ideal bir siyasetçi profili çizmiştir. Gereksiz reklamlara gönül indirmeden, olabildiğince köşesinden hizmete katkı vermeye çalışan saygın bir örnek kimliktir.

 

Dilerim böylesi erdemli ve sessizce hizmete adanmış politik karakterler, siyaset kurumunun ve karar verici iradelerin dikkatinden kaçmaz; ülke ve kent için böylesi  üretken isimler siyasete de, mensup olduğu partiye de  değer katacaktır. Böyle kişilikler, unvan ve paye kovalamadan hizmete odaklı bir imaj çizerler. Sn. İbrahim Gül bu bağlamda çağdaş bir model siyasetçi olarak hep dikkat çekmiştir.

Kendisine,  kente ve ülkeye hizmette çok daha güçlü imkânlar ve fırsatlar diliyorum.

 

HARUN ARSLAN...

 

 

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA