image

Okunma : 442  Tarih : 25.06.2022  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

ÇANAKKALE MOBİL MÜZESİ

Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca yürütülen proje kapsamında Türkiye turuna çıkan "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tarsus’ta büyük ilgi gördü.

Tarsus’ta Cumhuriyet alanında TEDAŞ bitişiğindeki alanda üç gün boyunca halka açık tutulan  "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” üç gün boyunca sabah saat 10.00’dan  saat 18.00’e kadar ücretsiz olarak gezildi. Çanakkale Muharebeleri Mobil Müzesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından, Çanakkale Deniz Ve Kara Savaşlarının meydana geldiği Gelibolu Tarihi Alanı’nın tarihi, kültürel ve manevi değerleri ile doğal dokusunun korunması, yaşatılması, tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla hazırlandığı ifade edildi.

"Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi” Tarsus’tan sonra  Silifke ilçesine geçti.

xx

VİCDANSIZ HIRSIZLAR

Tarsus’un Yenimahalle semtindeyim. Bu mahallede  ikamet eden Serkan Tek, oğlu  Deniz Tek’in ırmakta boğulup felçli kalmasından sonra şimdi de hırsızların gazabına uğramaz mı?.

2 yıl önce oğlunun düştüğü ırmakta boğulma tehlikesi geçirip beynine oksijen gitmemesi nedeniyle felç kalıp yatağa bağımlı yaşamasından sonra   işinden ayrılan baba Serkan Tek, eşi Gülden hanımla birlikte hayatını oğulları Deniz’in iyileşmesi için çalmadık doktor kapısı bırakmadı. Oğullarını birçok doktora götürürler, ama bazı ameliyatlar olması ve zamana ihtiyaç vardır. Anne Gülden hanım bir bebek şefkatiyle 12 yaşına gelen oğluna bakmaya devam eder. Yemek yiyemeyen Deniz’i özel mamalarla beslemektedir.  Hasta bezi ile onu bir bebek gibi belemektedir. Evladının günden güne gözlerinin önünde erimesi, bir yana, maddi sıkıntı ayrı bir dert olmaktadır. Deniz bugün 12 yaşında bir delikanlı olması gerekirken, yaşadığı talihsiz kaza sonrasında yatağa bağımlı yaşamaktadır.  Belki yürüyemeyecektir ama, en azından tekerlekli sandalye ile annesi, babası onu gezdirebilecektir.

Bunlar yetmezmiş gibi önceki gün Tarsus Yenimahalle 4070 sk. no.2’deki evlerinin önünden eli ayağı olan motoru da çalınan Serkan Tek perişan oldu. Şimdi  Baba Serkan Tek oğlunun durumuna üzülürken birde hırsızların gazabına uğradığı için üzgün.

Oğluna ve kendisine geçmiş olsun diyoruz.

Artık hırsızlarda hiç vicdan kalmamış.

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA