image

Okunma : 392  Tarih : 17.05.2022  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

SEÇER , TARSUS’TA NE DEDİ?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak için  Tarsus’taydı. Başkan, CHP ilçe binasına da çıkarak partililerle sohbet etti.

CHP ilçe başkanı Ozan Varal ve bazı Belediye Meclis üyeleri tarafından  parti girişinde karşılanan Başkan Seçer, partilileri selamladıktan sonra genel ve yerel gündemle ilgili görüşlerini açıkladı.

Mersin’de 11 CHP’li Büyükşehir belediye başkanının bir araya geldiğini ve CHP’li belediyelerin genel seçimlerde CHP için referans kaynağı oluşturduğunu belirten Seçer “Belediyelerde nasıl güzel hizmetler yaptığımızı herkes gördü. Şimdi sırada genel iktidar var. Genel iktidara geldiğimizde de CHP’li kadroların nasıl önemli ve güzel işler yaptığını dünya görecek “ dedi.

Seçer, belediye olarak Anamur’dan Tarsus’a önemli işler ve ayrım yapmadan hizmet ürettiklerini dile getirerek şunları söyledi:
“Benim için elbette Tarsus çok önemli. Ama biz sadece Mersin ve Tarsus’luların değil, Anamur’a kadar tüm ilçelerimizde yaşayan hemşehrilerimizin de belediye başkanıyız. Tüm ilçelerimize hizmetler yaptığımız gibi Tarsus’a da önemli ve kalıcı hizmetler yapıyoruz, yapacağız.  Tarsus’ta yıllardır sorun olan yürüyen merdiveni yenileyerek en modern sistemi kurdurduk. Yarenlik alanını ve Atatürk parkını yeniliyoruz. Buralar bittiğinde ne kadar güzel ve önemli yerler olduğunu göreceksiniz. Eski parkta da havuzun yeri eskisinden güzel olacak. buraları halka açacağız. Biz belediyeye gelince parklardaki kamuya ait yerlerin kira süresi bitince aldık. Buralarda iyileştirme yapıp halka açacağız. Mersin’deki Cafelerimizde fiyat ve hijyen, hizmet nasılsa, Tarsus’ta da olacak.

Devrimcilik masa başında olmuyormuş.  Masa başında oturup sabahlara kadar lakırdı yaparak devrimcilik olmaz. Meclis toplantılarımızı izleyin. Mücadele nasıl oluyormuş görün. Yakında çok önemli bir seçime gidilecek. Bir güç birliğini kıramıyorsanız araya nifak sokarsınız, ajan sokarsınız. Bu tür kişilere inanmayın, kanmayın.

1989 seçimlerindeki bir hata bize 30 sene kaybettirdi.  Bazı belediyelerin hataları bize 25-30 sene kaybettirdi. Ne dediler, CHP 2019 seçimlerinde başarılı oldu ama 1989 dönemindeki gibi olacak dediler. Ama öyle olmadı, Bizim  şu an Büyükşehirlerimizin belediye başkanları hizmette çığır açtı. Bu belediyeler sosyal belediyecilikte ezber bozuyor, tarih yazıyor. Hani gelirse CHP, sosyal imkanlar dururdu, durmadı.

 

Tarsus’ta şelaledeki şu anda riskli olan  Otel yıkılacak. Eski İl Özel idareden Büyükşehir ile birlikte belediyemize geçen Şelale Otelinin yerine güzel bir tesis yapacağız. bunun için proje yarışması açtık. Birinci eser beğenildi. O tasarımın uygulanma projesi hazırlanıyor. Gelecek yıl 2023 yılı sonuna kadar güzel bir tesis yapacağız. Eğlence alanlarından parklara, kır düğünlerini yapabilecekleri muazzam bir yapı yapacağız.  2023 sonuna kadar bitirip Tarsuslu hemşehrilerimizin hizmetine açacağız.

Ulaşımda rahatlama için Ulaşım master planı yapıyoruz. Nereye alt geçit, nereye üst geçit yapılacak, nereye yeni yollar açılacak, bunları  bir plan dahilinde belirliyoruz ve yapacağız. Kafamıza geleni değil, araştırma ve gerekli durumlara göre bu kente hizmet yapacağız, yapıyoruz. Tarsus’u büyük köy olmaktan kurtaracağız”

"Her kardeşimizi bağrımıza basarak onların sorunlarını çözmek ve onların hizmetkarı olmak istiyoruz. Bu bizim partimizin şiarıdır. bunu sürekli devam ettireceğiz. Mersin Merkez ve diğer ilçelerde uygulanan projeler Tarsus’ta da uygulanıyor. Mersin’in   806 mahallesi var. Bunun 500’den fazlası kırsalda. Bazı ilçelerimizde karayollarında refüj aralarının bakım ve onarımını belediye olarak biz üstlendik. Şu sıralar Mersin pırıl pırıl tertemiz bir kent oldu.

Eskiden muhtarlarımızın çoğu ile bir araya gelemiyorduk. Çünkü muhtarların Büyükşehir olayından önce bizlerle işi yoktu ve  Milletvekilliğim döneminde köylere gittiğimde ya muhtarın işi çıkmıştır, yada ilçe merkezine gitmiştir. Çünkü Muhtarlar çekiniyordu. Şimdi öyle değil"’ dedi.

Başkana burada birde ağaç oyma tablo hediye etti. Seçer Tarsus’ta moral depoladı..
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA