image

Okunma : 249  Tarih : 7.01.2022  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

TARSUS’TA ODA SEÇİMLERİ

Çeşitli meslek gruplarını temsil eden Odalarda 4 yılda bir yapılan  seçimler yılbaşı itibariyle başlıyor.

Toplam 18 odanın bulunduğu Tarsus’ta bazı oda başkanlıkları Ocak ayı içerisinde kongrelerini yapmak için ilan verdiler. Tarsus’taki odalardan ilk kongreyi 8 Ocakta Kasaplar Odası yapacak. Daha sonra 10 Ocak’ta Tenekeciler ve  İnşaat Malzemeleri Satıcıları Odası  kongre yapacak. Kongre 10 Ocak’ta 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi salonunda  gerçekleştirilecek. Başkan Mustafa Güçyetmez tüm üyelerini kongreye katılmaları için davette bulundu.

xx

HEYECAN YOK!

Tarsus’daki odalar içinde sadece iki odada çekişme yaşanacak. Biri Kasaplar diğeri Elektrik Teknisyenleri Odası…

 Diğer 16 Oda da mevcut başkanlar yeniden aday olurken karşılarına ise rakip çıkmıyor. Buda heyecansız bir seçim yaşanmasına neden olacak.

Rakipli kongrelere gelince..

Kasaplar Odası kongresi 8 Ocak 2022 tarihinde  saat 13.00’de Ticaret ve Sanayi Odasında   yapılacak. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı  aynı yerde aynı saatte 15 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Ancak iki başkan adayının bulunduğu Kasaplarda ilk toplantıda kesin olarak çoğunluğun sağlanacağı iddia ediliyor.

Yine iddialı bir başka oda seçimi ise     Tarsus Elektrik Teknisyenleri Odasında yaşanacak. Geçtiğimiz yılın ortalarında  vefat eden oda başkanı Nurettin Taş’ın yönetiminden Mükafat Tanrıverdi ve 5 aday daya seçimde yarışacak.

Elektrikçilerin genel kurulu 13 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10.00 da 1 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda yapılacak. Çoğunluk olmazsa ikinci toplantı 20 Ocak 2022 Perşembe günü saat 10.00 da aynı yerde yapılacak.

 Ayrıca  Fotoğrafçılar  Odası kongresi , Madeni Sanatkarlar  Odası,

Tarsus Biriketçiler Karocular, Büzcüler, Mozaikçiler ve Büz borucuları esnaf odası, Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası, Tarsus Mobilyacılar ve Marangozlar Esnaf  ve Sanatkarlar Odası, Tarsus Seyyar Sabit Tuhafiyeciler ve Züccaciyeciler Odası, Tarsus Fırıncılar Odası , Terziler Odası , Kunduracılar Odası ,Şoförler ve Otomobilciler Odası, Servisçiler Odası , Lokantacılar ve Kebapçılar Odası , Bakkallar ve Bayiler Odası kongreleri ardı ardına yapılacak.

Kongreler Şubat ayının ilk haftasında tamamlanacak.

Uzun bir aradan sonra oda kongrelerinin  başlayacak olması Tarsus’ta ortamı biraz hareketlendiriyor.

Ne diyelim.

Şimdiden seçilecek başkanlara hayırlı olsun.

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 

 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA