image

Okunma : 267  Tarih : 6.04.2021  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

BAŞKANLARIN HİZMETTE GEÇEN İKİ YILI

31 Mart 2019 yerel seçimleri biteli 2 yıl doldu. O gün seçilen başkanlar 3. hizmet yıllarına girdiler.
31 Mart’ta gerek Mersin’de, geresse Tarsus’ta başkanlar değişti. Bir önceki seçimde iki başkanda MHP’den seçilmişti. bu kez iki başkanda CHP’den  kazandı. Mersin Büyükşehir’de olsun Tarsus’ta olsun, iki belediye başkanı da Tarsuslu..
Bundan önceki dönemde de yine Mersin Büyükşehirde Tarsuslu bir belediye başkanı vardı. MHP’den seçilip son bir yılında İyi Partiye geçen Tarsuslu Burhanettin Kocamaz ile Tarsus’ta yine MHP’den Şevket Can belediye başkanlığı yapıyordu.
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde değişiklik oldu. Mersin Büyükşehir belediyesinde MHP’den  hizmet bayrağını CHP’li aday devraldı. CHP adayı Vahap Seçer de Tarsus’lu.. Yani Kocamaz gitti, Seçer geldi. Tarsus’ta ise MHP’li Can gitti,  CHP’li Haluk Bozdoğan göreve geldi.
xx
Mersin’in diğer belediyelerininde 2. hizmet yılı doldu. Kim başarılı kim başarısız diye bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Önemli olan başkanların verdiği sözleri ne kadar tuttuğu, ne gibi işler yaptıkları..
Mersin Büyükşehirde Başkan Seçer’in işi çor. Çünkü meclis üyeliklerinde Cumhur ittifakı üstün. Başkanlık ise Millet istifakından yana olan Seçer’de. Ama muhalefet kanadı birçok işin yapılmasında Seçer’e onay vermiyor. Seçer konuşmalarında CHP’li belediyelerin 2 yılda güzel hizmetlere imza attıklarını belirtmekte.
Ve demekte ki:“Biz kendi imkanlarımızla akılcı davranarak, parayı çok akıllı kullanarak, israftan kaçınarak, halk adına projeler uygulayarak, onların her kuruşunu bizim için bir namus bilerek, koruyarak hizmet yapabiliyoruz. 2 yılda Cumhuriyet Halk Parti’li Belediyeler bunu gösterdi. Güzel şeyler oldu. Bundan sonra da çok daha güzel şeyler olacak”
xx
Tarsus’ta ise belediye başkanı Haluk Bozdoğan, birçok güzel ve değişik işe el attı. Şevket Can döneminde cami ve taziye evlerine ağırlık verilirken, Haluk Bozdoğan döneminde okuma salonu, muhtar odası, doktor muayene odası, sağlık evi, Okuma salonları, gençlik ve kadın merkezleri gibi daha toplumsal işlere yönelindi.
Elbette her başkanın kendine göre hizmetleri var. Bozdoğan, Can’dan kalan projelerden sanıyorum 4 camiyi tamamlayıp ibadete açtırdı. Taziye evlerine Bozdoğan da devam etti.
Pandemi dönemi olması nedeniyle beklide başkanlar istediklerini yapamamış olabilir. O nedenle 2 yıllık icraatlarını başarılı yada başarısız  diye değerlendirmek yerine “Bundan sonra söz verdiğiniz  tüm işleri yapın” temennisinde bulunalım.
Benim dikkatimi çeken bir başka husus.. Başkanlar eski dönemlerdeki başkanlar gibi seçildikleri dönemlerde pastalı, konfetili, şaşaalı kutlamalar yapmak yerine TV’lerde basında hizmetlerini anlatmakla yetindiler. Bu da benim hoşuma gitti. Tüm belediye başkanlarına 3. hizmet dönemlerinde başarılı işler ve kolaylıklar diliyorum.
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA