image

Okunma : 305  Tarih : 15.09.2020  E-Mail : yakupboncuk2019@gmail.com

 
Yakup Boncuk

MHP’DE KONGRE HEYECANI

Tarsus’ta önce CHP, ardından geçen hafta Ak Parti kongre yaptı. Önceki gün ise  MHP  Tarsus ilçe teşkilatında 12. olağan genel kurul  toplantısı yoğun bir katılımla  yapıldı.

Uzun süredir seçimler yapılmayınca, partilerin ilçe kongresi bile olsa siyasete hareketlilik  getiriyor.

Bizde davetli olarak MHP ilçe kongresine katılım gösterdik.  Geçtiğimiz aylarda  Ertuğrul Bodur’un görevden alınmasıyla yerine getirilen Mehmet Çelik, kısa sürede partiyi toparlamış seçime hazırlamıştı. Tüm delegelerin teveccühü ile  Başkan  Mehmet Çelik tekrar yönetim kurulu başkanlığına  seçilerek güven tazeledi.

Tarsus  spor salonunda  yapılan kongreye MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek katılırken MHP’nin diğer Mersin Milletvekili Olcay Kılavuzu orada göremedik. Sanırım  Olcay bey MHP’nin aynı gün yapılan diğer kongrelerine katılmıştır.

Kongrede katılımcılara baktım.. Önceki dönem Tarsus  Belediye Başkanı Şevket Can da oradaydı. Can, seçimi kaybetmesine rağmen siyasetten kopmuyor. Düğün, cenaze , kongre, parti çalışmaları gibietkinliklerde halkın ve partililerinin arasında. Bu da onun gelecek yerel seçimlerde tekrar aday adayı veya (aday) olacağını gösteriyor.

Yine Tarsus’taki kongrede Mersin  Toroslar Belediye başkanı Atsız Afşın Yılmaz,  MHP Mersin il başkanı  Zeynel Uğur Gölgeli, Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü,  Tarsus Belediyesi MHP  meclis üyeleri, STK temsilcileri  hazır bulundu.

Bir başka güzellik ise   Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Hasan Podak da seçime katılım gösterdi. Geçen hafta Ak Partinin kongresine de MHP ilçe başkanı Mehmet  Çelik katılım gösterip Podak’ı seçim sonrasında tebrik etmişti. bu kez tersi oldu.  Podak, Çelik’i kutladı. bunlar demokrasi adına güzel görüntülerde.

Gelelim seçimlere..

Kongrede  Divan başkanlığını milletvekili Tarsuslu hemşehrimiz Baki Şimşek yaptı. Açılış, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra  başkan Mehmet Çelik bir konuşma yaptı.   Çelik, yerel ve genel seçimlerde partilerini yine eski  günlerine ulaştırmak için el birliği ile çalışacaklarını söyledi.

Kongreye gelen telfraflar okunurken dikkatimi çekti. MHP Genel başkanı  Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajı okundu . Bahçeli “ Türkiyemizin hassasiyet yüklü bir döneminde sorumlu, şuurlu ve şahsiyetli mücadelenize yeni bir halka ekliyorsunuz. Bütün gözler üzerinize çevrilmiştir.  Bu nedenle tuzaklara karşı uyanık olunuz. provakasyonlara karşı tetikte durunuz. Tezvirata, tefrikaya, akıl çelici karanlık tekliflere her zaman mesafe koyunuz. Üzerimizde oynanan kirli oyunlar bitmedi. Milliyetçi Ülkücü hareketin varlığından rahatsızlık duyan iç ve dış mihrakların nifak seferberliği hiç bitmedi, hiç de eksilmedi. Yarım asrı geçen şerefli mazimizin tecrübe ve temkiniyle fikriyatımızın birikim ve enginliğiyle geçmişi kavrıyor, geleceği kucaklıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, zor zamanların değil, her zamanın güvencesidir.” dedi.

MHP Tarsus ilçe teşkilatında  kayıklı  400 delegeden  büyük çoğunluğu seçime katıldı.

Faaliyet ve denetim raporlarının okunmasından sonra tek liste  ile girilen seçimlerde MHP  yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: ‘Mehmet Çelik,  Ali Şimşek, Ahmet Şen, A. Kürşat Ütük, Atamer Akgül,  Durmuş Yıldırım, Eflatun Cem Basalak, Fatih Kıraç, Gazi Koç, Hüseyin Gün, Mehmet Tepretmez, Meryem Kara, Mustafa Sarı, Kemal Keser, Mahmut Özer, Mustafa Dönmez,  Mehmet Can Yazlık, Mahmut Köstepe, Necla Çakır, Şükrü Özer, Şadiye Yelim, Zeki Avşar. Seçimler sonunda başkan Mehmet  Çelik, katılımcılara  ve delegelere teşekkür etti. Bizde seçimlerin MHP camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Sanırım şimdi önümüzde BBP’nin genel  merkez seçimleri olacak.  Bu seçimlerin tamamlanmasının ardından  ülkemizde her an yapılabilecek genel erken seçimlere partiler hazırlanacaktır.

 

 

 

 
 
  YAZARIN ARŞİVİ
 
 
 
  YORUMLAR
 
 
  YORUM YAZIN
 
Adınız Soyadınız :

Yorumunuz :

Güvenlik Kodu : Güvenlik Kodu
Kod :

 


 

  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA