Anasayfa | İletişim | Sık Kullanılanlara Ekle | Giriş Sayfam Yap
19 Aralık 2014 Cuma
Anasayfa Güncel Politika Ekonomi Yerel Kültür-Sanat Spor Akdeniz Oyunları Resmi İlanlar
Sivil Toplum Birliği Platformu Akar’ı ziyaret etti.

451 kez okundu . 0 yorum yapıldı.


Haber Tarihi : 04.10.2013 10:25:00

Akdeniz

Haber Merkezi- Platform başkanı Yusuf Orhan Nomer, Başkan Yardımcısı Sertaç Berber, Aslanköy Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Yıldıran, Eğitimci Turgay Oktay ve Platform üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, adaylarda olması gereken kriterler ve seçilecek başkandan beklentileri hakkında Başkan Akar’a bilgi verdiler.

 

“BOŞA GEÇEN BEŞ YIL DAHA ISTEMIYORUZ”

 

Platform hakkında bilgi veren Başkan Nomer, 22 derneğin başkanlarından oluşmuş  bir sivil toplum birliği olduklarını belirterek, “Yeniden boşa geçen bir beş yıl yaşamamak , bir daha keşke dememek, Mersin Sivil Toplum Birliği Platformunca yapılan araştırmalar sonucunda vatandaşlarca  seçilecek olan belediye başkanları , meclis üyelerinde  olması ve gereken özelikleri İl Başkanlarımızla paylaşıyoruz. Bizim adaylardan beklentimiz, Yüz kızartıcı suçtan hüküm giymemesi, Zimmet rüşvet irtikap gibi devlet ve kamu ya karşı suç işlemiş olmaması, Şehir planlaması, çevre ve diğer kamuyu  ilgilendiren konularda vbilgi sahibi olam , değilse söz konusu konularda üniversiteden bilgi edinmesi, Güven vermesi ve Atatürk ilke ve inkılaplarına , milli değerlere saygılı ve bağımlı olması gerekmektedir. Ayrıca Hiçbir gurup ve kişiye diyet borçlu olmaması, milyonlarca TL harcayarak seçilmemesi, liderlik özelliği olması, halktan biri olup yönetimde demokratik olmalı. İhaleleri halka açık şeffaf yapmalı, verdiği sözleri tutup unutmaması gerek. Son olarak yurttaşlık  bilinci taşımalı, bunuda vatandaşa yansıtması beklentimizdir” dedi. Belediye başkanının Mersin’e sınıf atlatacak programları önceden belirleyip bunu da hayata geçirmesi gerektiğini de söyleyen Nomer, “Kente oturan öğrencilerinin barına bileceği çağdaş yurtlar kurulmalı. Kentin önceliklerini tesbit edilip, kent içi ulaşımda raylı sistemin biran once hayata geçirilmesi gerek. Ekmek fabrıkasının devamlı olarak aktıf olarak çalışması ve turizmde öncelik sağlanması şart” şeklinde konuştu.

 

“ALTYAPIDA IDDIALI BIR KENT OLDUK”

 

Daha sonra söz alan CHP İl Başkanı Faruk Akar ise, CHP’nin Atatürk ilkelerine göre kurulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin var olduğu sürece yaşayacağını belirterek, “CHP  Türkiye Cumhuriyeti’nin biriminin ve  irfanının partisidir. Bir toprak parçası yoksa dili yoksa bayrağı yoktur. CHP bayrağının toprağının ve dilinin yegane bekçisidir. Şuanda Türkiye’de  asgari ücret  780 tL civarındadır. Bir bakan 800 tl çok para demesi çok utanç verici bir durumdur.  Ülkeyi yöneten insanlar vicdanlı olmalıdır. Vicadanına hesap vermeyenler adalet sağlayamazlar. Ülkeyi yönetemezler dış güçlerle yönetilirler. Ülke kritik bir seçim sürecine girerken Başkan adaylarının ve belediye başkanlarının bilgili, saygılı, vicadanlı, ülkesine ve insanına bağlı olması gerekmektedir. Bizde adaylarımızı seçerken bunları göz önünde bulunduruyoruz” dedi. Mersin’de hızlı bir yapılaşmanın olduğunu da söyleyen Başkan Akar, “Bu yapılaşmalar kurulurken eksiklikler yapılmış. Göç alma yönünden Türkiye’de 2. Sırada bulunuyoruz. Mersin’de her çeşit insan var ve aşırı göçten dolayı da çok sıkıntı yaşamış bir kent. Ancak Mersin hoşgörünün ve barışın şehridir. Her siyasi partinin temsil edildiği belediyeleri var. Bizim iktidar olduğumuz belediyelerin çalışmaları da ortada. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ile Mersin’de her yerden denize girilebiliyor. Hiçbir belediye şehrin alt yapısına yatırım yapmazken, biz Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek alt yapıda iddialı bir kent haline geldik” şeklinde konuştu.Haber Etiketleri
- |

Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış . Bu habere ilk yorumu siz yapın...

Toros Üniversitesi’nde Madde Bağımlılığı paneli
GÜNCEL
 
Toros Üniversitesi’nde Madde Bağımlılığı paneli
 
-...  
  AQUAPARK’TA SON KARAR...
  ŞEYTAN İSYANDA...
  Arabuluculuk yaygınlaşıyor...
  19 gündür elektriksiz yaşıyorlar...
TÜM GÜNCEL HABERLERİ

E-bilet protestoları sürüyor
POLITIKA
 
E-bilet protestoları sürüyor
 
PTT 1. Lig’in ekiplerinden Adanaspor ile Mersin İdmanyurdu arasında oy...  
  Mersin’den Ankara’ya yürüyor...
  Kızkalesi yaz hazırlanıyor...
  MİY zirvesi...
  Gezmiş ve arkadaşları Mersin’de anı...
TÜM POLITIKA HABERLERİ

Jimnastik şampiyonlarından GSİM'ye ziyaret
EKONOMI
 
Jimnastik şampiyonlarından GSİM'ye ziyaret
 
Artistik Cimnastik Akdeniz Bölge Şampiyonu olan Mersin Gençlik Spor Ci...  
  Soda Sanayi masa tenisinde galip!...
  Gençlerbirliği'ne kupa morali...
  Tarsus turladı!...
  Mersin'de yüzler gülüyor...
TÜM EKONOMI HABERLERİ

Aracıyla denize uçtu
YEREL
 
Aracıyla denize uçtu
 
Mersin’de alkollü olduğu ileri sürülen bir kişi, aracıyla denize...  
  Uyuşturucu bağımlısı ölü bulundu...
  SHOMİNNE Mersinlilerin hizmetinde...
  Gazetecilerin vize çilesi bitti...
  Aşırı sıcaklarda bol sıvı tüketin...
TÜM YEREL HABERLERİ

KÖŞE YAZARLARIMIZ

 • Mehmet SELVİ
 • Yakup Boncuk
 • TURHAN ADA
 • Bahaettin KABAHASANOĞLU
 • Harun Arslan
 • Mehmet Yaşot
 • Ali Uysal
 • YILMAZ BOZAN
 • ÖZGÜR  KUTLAY
 • Hediye EROĞLU
  BUGÜNKÜ GAZETE

  RESMİ İLANLAR

  ÇOK OKUNAN HABERLER


  Anasayfa Künye İletişim Giriş Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle
  Copy Right © 2012 Paskolik . Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Geliştirme Mustafa ŞAMDAN. Email : m.shamdan@gmail.com