Anamur’da maske tartışması!


Anamur Çevre Platformu’nun sosyal medyadaki belediyenin ürettiği ve ilçede dağıtımını yaptığı maskelerle ilgili ‘Hijyen değil’ paylaşımlarına tepki gösteren Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, “Maske üretimi yapan bayanlarımız hijyen konusunda son derece titizdir. Ürettiğimiz maskeler 90 derecelik sıcaklıkta yıkanarak sterilize edilmekte, ütülenerek vatandaşlarımıza dağıtılmakta ve yıkandığı takdirde yeniden kullanılabilmektedir. Anamur Devlet Hastanesi, Özel ANAMED Hastanesi, Aile Hekimlikleri ve diğer sağlık kuruluşları başta olmak üzere şahsım tarafından da bizzat kullanılmaktadır” dedi.

 

Tarih : 6 Nisan 2020 Pazartesi 14:41

Adem GÜNEŞ

Anamur Çevre Platformu ve CHP'li Meclis Üyesi ve Grup sözcüsü Ali Kubilay Erdal'ın sosyal medyadaki belediyenin ürettiği ve ilçede dağıtımını yaptığı maskelerle ilgili ‘Hijyen değil’ paylaşımlarına tepki gösterdi.

“BİZZAT KENDİM KULLANIYORUM”

KIlınç, "Anamur Çevre Platformu ve CHP Anamur Belediye Meclis Üyesi Ali Kubilay Erdal’ın sosyal medya sayfalarından yayınladıkları açıklamalar, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Belediye Başkanı olarak şahsımı, sahada koronavirüs mücadelesi kapsamında dezenfeksiyon çalışması yapan personellerimizi, tahsis ettiğimiz alanda halkımızın sağlığı için 24 saat esasına göre hiçbir karşılık talep etmeden maske dikimi yapan gönüllü bayanlarımızı derinden yaralamıştır. Onların tabiri ile ‘’performans düşüklüğüne’’ neden olmuştur. 16 yıl Sağlık Bakanlığı’nda bürokratlık yapmış birisi olarak hijyen, sterilizasyon, temizlik, kanun, nizam ve yönetmelik gibi konularda Anamur Çevre Platformu’ndan daha tecrübeli ve bilgili olduğum kesindir. Maske üretimi yapan bayanlarımız hijyen konusunda son derece titizdir. Ürettiğimiz maskeler 90 derecelik sıcaklıkta yıkanarak sterilize edilmekte, ütülenerek vatandaşlarımıza dağıtılmakta ve yıkandığı takdirde yeniden kullanılabilmektedir. Anamur Devlet Hastanesi, Özel ANAMED Hastanesi, Aile Hekimlikleri ve diğer sağlık kuruluşları başta olmak üzere Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından da bizzat kullanılmaktadır. Her şeye muhalefet olan, bitmek tükenmek bilmeyen Hidayet Kılınç nefretleri ile gözleri kararan, sözde çevreci olan ama nefretleri ile çevresini de kurutan bu platform talep eder ise kendilerine de bu maskeden gönderebilir, böylece içlerinde ki kötülüğün vatandaşlarımıza bulaşmasını da önleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ KUBİLAY ERDAL’A TEPKİ

1 yıllık başkanlık döneminde yaptığı hizmetlere de değinen Başkan Kılınç, “Anamur Belediye Başkanlığı’na seçildiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın huzuru, refahı ve konforu için gece gündüz çalışıyoruz. 1 yıl içerisinde makine parkını güçlendirmiş, asfalt şantiyesi, konkasör ve taş ocağını açmış, kısaca tüm eksiklerini tamamlayarak vatandaşlarımıza hizmet eder hale gelmiş bir belediye oluşturmaya çalıştık ve çok şükür bunu başardık. Bu süreçte iş makinesi, kamyon, vb. 24 araç için 7 milyon TL harcadık. Üstelik bunların 1 milyon TL’sini, şahsi ilişkilerimiz, bürokratik ve politik hayatımızın bize kazandırdığı gönül dostları sayesinde hibe olarak temin ettik. Hibe olarak temin edilen araçlar şahsımıza değil, 66 bin Anamur’luya hizmet edecektir. Bu araçlar Hidayet Kılınç, sayesinde buraya gelmiş, onun döneminde ve ondan sonrada yıllarca yine Anamur’luya hizmet edecektir. Biz harcadığımız 1 liranın bile hesabını yapmaya çalışırken, Anamurlu hemşerilerimize sunduğumuz hizmetlerde kuruşluk fiyat farklarını bile hesap etmeye çalışırken CHP Anamur Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Ali Kubilay Erdal’ın sosyal medya hesabından yaptığı ima içeren açıklamalar bizleri gerçekten üzmüştür. Kendisinin de ifade ettiği gibi 1 yılda piyasa değeri 1 milyon TL olan 10’a yakın aracımızı hibe yolu ile temin ettik. Bu araçları Ali Kubilay Erdal ve mensubu olduğu siyasi parti sorgulasın, bununla eğlenip vakit geçirsinler diye değil, Anamurlu hemşerilerimize hizmet etsin diye aldık. Şahsen bu kardeşimize ve mensubu olduğu siyasi partiye tavsiyemiz, bizim kıt kanaat imkânlarla 1 yılda yaptığımız hizmetleri eleştirmek yerine oturup kendilerine ait olan belediyede 1 yılda neler yapıldığını incelemeleridir, hoş incelenecek bir hizmetleri de görünmemektedir. Dünyanın en zor işlerinden birisi avareliktir. Bu kardeşlerimize tavsiyem, şahsen idaresi kendilerine ait olan Büyükşehir Belediyesi’nin 1 yılda yaptığı hizmetleri araştırmaları ve bulabilirlerse kamuoyu ile paylaşmalarıdır. Zaten bir şey yapmadıklarından, önümüzdeki dört yılı yapılan hizmetleri aramakla geçirecek ve en azından avare kalmayacaklarından hizmet edene bari sataşmayacaktırlar.

Buradan hem Çevre Platformu’na hem CHP Anamur Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Ali Kubilay Erdal’a şunları tavsiye etmek istiyorum; Avare iseniz, gelin faydalı bir şeye meyledin ve maske üretimine yardım edin, Karaağaç Piknik Alanı yapılırken ortalığı ayağa kaldıran kardeşlerim, gelin Bakanlığımız tarafından tahsis edilen Karaağaç Piknik Alanı’na çiçekleri siz dikin. Paranızı pulunuzu istemem, boş zamanınız çoksa, buyurun gelin memleketi köşe bucak dezenfektasyon maddesi ile sterilize eden mesai arkadaşlarıma yardım edin. Çalışmak, üretmek, memleketimize ve aziz milletimize hizmet etmek size göre değilse de, lütfen şahsıma ve ekibime sataşarak moralimizi bozup, bizi ‘’Performans Düşüklüğüne’’ sevk etmeyin” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA