7 Milyon 670 bin TL çöpe mi gitti?


7 milyon 670 bin liraya mal olan Gözne Göleti’nin yapımı 2 yıl önce bitmesine ve sulama amaçlı boruları da döşenmesine rağmen gövde tabanından su kaçırdığı için hizmet veremiyor. Konuyla ilgili gazetemize konuşan Gözne Muhtarı Şevket Taşkın, göletin bu yıl da faaliyete girmesinin imkansız olduğunun altını çizerek, “Bu gölet tamamlandığında yarısına kadar dolmuştu ama sonra birden bire boşaldı. Demek ki buradaki göletin zemini oynak Gölet yapılırken biz yetkilileri uyarmamıza rağmen, uyarılarımız dikkate alınmadı” dedi.

 

Tarih : 13 Şubat 2020 Perşembe 14:06

7 milyon 670 bin liraya mal olan Gözne Göleti biteli 2 yıl olmasına ve sulama amaçlı boruları da döşenmesine rağmen gövde tabanından su kaçırdığı için hizmet veremiyor. 183 hektar zirai araziyi suya kavuşturulacağı hayaliyle inşa edilen Mersin Toroslar Gözne Göleti yapımı tamamlanmasına rağmen sulamada kullanılamıyor. Önyüzü geomembran kaplı kaya dolgu tipinde 35 metre yüksekliğinde, 270 metre kret uzunluğuna sahip olan göletin milli ekonomiye yılda 2 milyon 145 227 TL ilave katkı sağlanması bekleniyordu ancak gölet kışın doluyor, yazın ise tabanında su kaçırdığı için boşalıyor ve sulamada kullanılamıyor. Konuyla ilgili telefonla aradığımız DSİ yetkilileri konuyla ilgili konuşmazken göletin akıbeti merakla bekleniyor. Konuyla ilgili gazetemize konuşan Gözne Muhtarı Şevket Taşkın, gölet yapılırken defalarca uyarmalarına rağmen uyarılarının dikkate alınmadığını iddia etti.

SÜS OLARAK MI KALACAK?

Taşkın, “Durumu Sayın Valimize ve Bakanımız Lütfi Elvan’a bildirdim. Bakanımız bize göletin gövdesindeki su kaçağı için yeni bir ihale yapacaklarını söyledi. Ancak göletin bu yaz da hizmet verebilmesi imkansız görünüyor. Aslında gölet yapılırken biz uyardık ama uyarılarımız dikkate alınmadı. Gölet yapımı sürerken gölet inşaatına yakın bir yerde taşocağı kuruldu. Taşocağı için yapılan yeni yol açma çalışmaları sırasında zemin zaten çatladı. Gölet içerisindeki sular kısa süre içinde zeminden sızmaya başladı. Gölet tamamlandığında yarısına kadar dolmuştu ama sonra birden bire boşaldı. Demek ki buradaki göletin zemini oynak. O zaman dinamit atıldığında belki tabana zarar verdi ve su kaçağına neden oldu. Biz o zaman bu göletin ciddi bir zarar göreceği noktasında yetkilileri uyardık. Ancak dikkate alan olmadı.  Gövdenin tabanından kaçıran su için ne yapılacak, acaba yapılacak çalışma sonucu gölet hizmete açılacak mı? Veya kaderine terk edilip bir süs olarak mı kalacak? Kimse bilmiyor. Biz de sizler aracılığıyla yetkililere soruyoruz. Gölet için ne yapılacak ve göletin akibeti ne olacak?” dedi. NECDET TAŞ’IN HABERİ

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA