Erdemli’den deprem bölgesine 2 tır yardım malzemesi


Erdemli ’de belediye tarafından toplanan iki tır dolusu yardım malzemesi Elazığ ve Malatya’ya gönderildi. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, yardım toplamada vatandaşların gösterdiği hassasiyetin, depreme karşı yapılan çalışmalar konusunda da tüm kesimler tarafından gösterilmesine dikkat çekti.

 

Tarih : 27 Ocak 2020 Pazartesi 13:28

Haber Merkezi

Erdemli Blediyesi tarafından toplanan 2 tır dolusu yardım malzemesi Deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Depremin hemen ardından Erdemli Belediyesi tarafından başlatılan ve belediye hoparlörleri aracılığı ile ilan yapılarak vatandaşlara duyurulan yardım toplama kampanyası büyük ilgi gördü ve bir gün içerisinde iki tır dolusu gıda maddesi başta olmak üzere, battaniye, su, ve elektrikli ısıtıcılardan oluşan yardım malzemeleri toplandı. Erdemli belediyesi Limon Çiçeği Sosyal Marketi aracılığı ile gerçekleştirilen yardım toplama çalışmalarının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, millet olarak acıyı paylaşmada büyük bir hassasiyet gösterildiğini, her yerde olduğu gibi Erdemlide ’de bu duygu ve hassasiyetin en açık bir şekilde ortaya konulduğunu söyledi.

“ORTAK AKIL VE BİLİNÇLE HAREKET ETMELİYİZ”

İlk tırın malzemeler yüklendikten hemen sonra önceki gün gönderildiğini ve ikinci tırında dün yola çıktığını açıklayan Başkan Tollu, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ülke ve millet olarak acı ama göz ardı edilemeyecek bir gerçeği ortaya koyduğunu belirterek, şunları dile getirdi. ” Deprem ilahi bir mukadderattır. Ancak yaşanan sonuçlar ve kayıplar büyük bir derstir. Hem devlet olarak, hem toplum olarak ortak akıl ve bilinçle hareket etmeliyiz. Alacağımız tedbirlerle bu sonuçları en hafife indirmeliyiz. İnşaat ruhsatı aşamalarında deprem yönetmeliğine uygun adımlar atılmasını istiyoruz. Bu bazen değişik kesimler tarafından işi yokuşa sürme şeklinde değerlendiriliyor. Oysa kanun ve diğer mevzuatlar hep insan yararınadır. Bunun böyle bilinmesi gerekir. Konut ya da işyeri yaparken bu hassasiyetle yapmalı, satın alırken de inşaatların sadece ekonomik yönüne değil de, bu yönlerinin de araştırılarak karar verilmesi gerekir. Biz belediye olarak bu konuda hassas davranıyoruz. İnşallah bu acı tablolar bundaki süreç için herkes açısından bir dönüm noktası olur.” Erdemli belediyesinden yapılan açıklamanın sonunda, Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için toplanan ve yola çıkartılan iki tır dolusu malzemelerin deprem bölgesindeki kriz masaları aracılığı ile vatandaşlara dağıtılacağı ve yardım toplama işleminin halen devam ettiği bildirildi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA