Liman ve serbest bölgede yaşanan trafik kuyruğu ve çilesini CHP Meclise taşıyan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “, Mersin-Adana D 400 Karayolu’nda kentin doğu girişinde yer alan Liman-Hal Köprülü Kavşağı inşaatı ile ilgili de bilgi veren Mersin Valiliği, bu noktada 2 adet farklı seviyeli kavşak, 4 adet köprü ve 1 adet hemzemin kavşak yapılacağını kaydetmişti. Ancak limana ve serbest bölgeye otoban projeleri hayata geçirilememiştir. 2018 ve 2019 yılında bitilmesi planlanan liman, hal ve sahil yolu projeleri neden halen bitirilmemiştir?” diye sordu.

 

Tarih : 22 Ocak 2020 Çarşamba 12:22

Haber Merkezi

 

Mersin’de uzun süredir liman ve serbest bölgede yaşanan trafik kuyruğu ve çilesini CHP Meclise taşıdı. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin’de liman girişinde ve serbest bölgede kilometrelerce araç kuyruğu yaşandığını belirttiği önergesinde, Mersin Valiliğinin, 2017 yılı sonunda Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından il genelinde planlanan yol projeleri ile ilgili 34 tane yapılacak yol inşaatının olduğunu ve bunların 2018 yılında açılacağını söylediklerini hatırlatarak “Yine aynı şekilde, Mersin-Adana D 400 Karayolu'nda kentin doğu girişinde yer alan Liman-Hal Köprülü Kavşağı inşaatı ile ilgili de bilgi veren Mersin Valiliği, bu noktada 2 adet farklı seviyeli kavşak, 4 adet köprü ve 1 adet hemzemin kavşak yapılacağını kaydetmişti. Ancak limana ve serbest bölgeye otoban projeleri hayata geçirilememiştir” dedi.

 

“LİMAN, HAL VE SAHİL YOLU PROJELERİ NEDEN HALEN BİTİRİLMEMİŞTİR”        

 

Antmen, ulaştırma ve altyapı bakanı mehmet cahit turhan tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını istediği önergesinde, serbest bölge kavşağından Mersin liman bölgesi ve liman girişinde her gün kilometrelerce trafik kuyruğu olduğunu; bu nedenle de hem vatandaşların mağdur olduğunu hem de ekonomik olarak birçok esnaf ve iş insanının zarara uğradığını ifade ederek “İlgili trafik sorunu nedeniyle turizm de bölgede baltalanmaktadır. Mersin trafiğinin çözümü için çok yönlü projeler hızlı bir şekilde gündeme alınmalı ve geçici çözümler yerine daha çağdaş ve kent yapısını bozmayacak altyapı yatırımları yapılmalıdır” dedi. CHP’li Antmen önergesinde şu sorulara yer verdi; Mersin Limanına ve serbest bölgeye otoban bağlantısı projeniz var mıdır? Varsa bu ne zaman hayata geçirilecektir? Liman girişindeki ve serbest bölgedeki trafik sıkışıklığının giderilmesi için ivedi olarak hangi çözümler getirilecektir? Bahsi geçen trafik yoğunluğu nedeniyle yaşanan ekonomik kaybın miktarı ne kadardır? Bu kayıpların telafisi ne şekilde yapılacaktır? 2018 ve 2019 yılında bitilmesi planlanan liman, hal ve sahil yolu projeleri neden halen bitirilmemiştir? Bunun önündeki engeller nelerdir? Bu projelerin biran önce bitirilmesi için ne yapacaksınız? Şu anda Mersin ve bölgesinde devam eden kaç tane karayolu çalışması bulunmaktadır? Bu çalışmalar ne zaman bitirilecektir? 2020 Ocak ayı itibariyle; Mersin ve bölgesinde yol yapımı için kaç tane proje gündeme gelmiştir? Bu projeler nelerdir? Bu projelerin yapımına ne zaman başlanacaktır?”

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA