Kuyucuoğlu; “Aday Kılıçdaroğlu olmalı”


Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olması gerektiğinin altını çizen CHP Mersin 26. Dönem Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, “Halen CHP içerisinde ve dışında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına olumsuz veya çekinceli bakan kesimler vardır. Bu kesimlerin ikna edilmesi de CHP örgütlerine düşmektedir. Ancak ittifakın kurucusu lokomotifi ve Millet İttifakı’nın en büyük partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı en doğal olanıdır” dedi.

 

Tarih : 14 Kasım 2022 Pazartesi 15:28

Haber Merkezi

Seçimler yaklaştıkça siyasetteki hareketlilik artıyor. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak kimi aday göstereceği merakla beklenirken, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili, ittifakın adayını Kemal Kılıçdaroğlu olarak ilan etti. Seçim ofisi bile açan Kuyucuoğlu, “Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler en geç 6 ay içerisinde yapılacak. Millet İttifakının adayının kim olacağı basının ve herkesin merak konusu olmaya devam ediyor. Yorumcu ve anket firmaları sürekli bu konuyu tartışıyor.  Millet İttifakını kuran ve 5 yıldır bu ittifakı kazasız belasız bugüne taşıyan Kemal Kılıçdaroğlu’dur” ifadelerini kullandı.

“CHP ÖRGÜTLERİNE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR”

“Tartışmalarda adı geçen CHP’li belediye başkanlarının görevlerine devam edeceklerini, yıllar sonra kazanılan Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlıklarının Meclis aritmetiği nedeniyle AKP’ye teslim edilmeyeceğini Sayın Kemal Kılıçdaroğlu birçok kez ifade etti.  Sayın Kemal Kılıçdaroğlu egolarından arınmış, Millet İttifakı içerisindeki küçüklü büyüklü tüm partilileri kendisi ile eşit kabul etmiştir” diyen Kuyucuoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu herkes ve her kesimle helalleşmiş, ortaya koyduğu vizyon, çalışma, program ve temasları ile Cumhurbaşkanlığına hazır olduğunu açıkça belirtmiştir.  Parti içerisinde de “Ya yanımda olun ya da önümden çekilin.” diyerek parti içindeki bir kısım çevrelere mesaj vermiştir. Son grup toplantısında da “Ayağa kalkın CHP’liler” mesajını vermiştir. Halen CHP içerisinde ve dışında Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına olumsuz veya çekinceli bakan kesimler vardır. Bu kesimlerin ikna edilmesi de CHP örgütlerine düşmektedir.  Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak devletin tüm imkanlarını kullanarak çalışmalarını yürütmektedir” şeklinde konuştu.

“ADAYIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU”

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının Genel Başkan Yardımcılarının da ifade ettiği gibi Kemal Kılıçdaroğlu olduğunun altını çizen Kuyucuoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tabii ki Millet ittifakının içerisindeki diğer partilerin gönlünden başka adaylar geçebilir. Ancak ittifakın kurucusu lokomotifi ve Millet İttifakı’nın en büyük partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı en doğal olanıdır.  Bu konuda çalışma yapmak, altyapı oluşturmak il, ilçe, örgütleri ile belediyelerimize düşmektedir.  Bizler; İlçe örgütlerimizi ziyaret ederek bu konudaki düşüncelerimizi paylaştık. Sayın Genel Başkanımızın adaylığı için çaba gösterilmesini istedik. Bunun için zaman geçmektedir.  Bizler CHP’liler olarak çalışmalara başladık. Seçim ofisi açarak, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık çalışmalarını başlattık. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun afişlerini hazırlattık, mobil araçlarımızı donattık. Bugünden sonra Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçilmesi için hiçbir beklentimiz olmadan, kimseyi beklemeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

 

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA