Kocamaz: “Eczacılar yalnız değildir”


İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Burhanettin Kocamaz, İş insanı Ufuk İbicek ile birlikte, Yenişehir Hazal Eczanesi’ni ziyaret etti.

 

Tarih : 19 Ağustos 2022 Cuma 09:55

Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleştirilen Hazal Eczanesi’ne hayırlı olsun temennilerinde bulunurken, Eczacı Hazal Yeniçıkan’a başarı dileklerini iletti. Yapılan nezaket ziyaretinde eczacıların ve eczanelerin sorunları konuşuldu.  Eczacı Yeniçıkan sorunlarını anlatırken özellikle 13 yıldır değişmeyen bir ilaç tarifesi bulunduğundan, pek çok eczanenin düşen kârlılık nedeniyle kapanmaya sürüklendiğinden bahsetti.

ECZACILARIN KAPSAM DIŞI BIRAKILMASI DOĞRU DEĞİL

Görüşmede konuşan Kocamaz, son çıkan sağlık yönetmeliğinde eczacıların sağlık personeli kapsamı dışında bırakıldığını doğru bulmadıklarını eczacıların biriken özlük haklarının karşılanması gerektiğini ifade etti.  Sorunların farkında ve çözümlerin hazırlığında olduklarını belirten Kocamaz, kızının da bir eczacı olduğunu, bu nedenle konuya daha fazla hassasiyet gösterdiğini söyledi. Bu ziyareti yapmasındaki amaçlarından bir tanesinin de önümüzdeki günlerde haklarını aramak için eylem hazırlığında olan eczacılara yalnız değilsiniz demek olduğunu söyleyen Kocamaz, inşallah hükümet eczacılarımızın sesini duyar ve ilaç fiyat kararnamesini daha gerçekçi bir şekilde günceller dedi. Aksi halde onlar yapmazsa biz geleceğiz biz yapacağız diyen Kocamaz, İYİ Parti’nin düşen kâr oranlarını daha adil şekilde yeniden planlayacaklarını, eczacıların özlük haklarını düzenleyeceklerini ve eczacılık fakültelerini gözden geçireceklerini söyledi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA