MEܒden gururlandıran başarı


YÖK tarafından düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” sahiplerini buldu. Mersin Üniversitesi 114 Üniversiteden toplam 1074 başvurunun yapıldığı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde 21 bayrak ile üçüncü sırada yer alarak büyük bir başarıya daha imza attı.

 

Tarih : 1 Temmuz 2022 Cuma 10:13

Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödüllerini kazanan üniversiteler YÖK’te düzenlenen törenle YÖK Başkanı Prof. Dr, Erol Özvar tarafından açıklandı. Prof. Dr. Özvar, Engelsiz Üniversite Bayrakları kategorisinde Mersin Üniversitesinin 21 bayrak ile üçüncü olduğunu duyurdu. Engelsiz Üniversite Ödülü, Üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından takdim edildi. Engelsiz Üniversite Ödülleri için başvuru yapan tüm üniversiteleri duyarlılıkları ve gayretlerinden dolayı tebrik eden Prof. Dr. Özvar, “Engelsiz üniversite bayraklarının ve nişanlarının alınmasına katkı sağlayan üniversitelerimizdeki görevli tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. Verilecek tüm ödüllerin nice güzel diğer çalışmaları, iş birliklerini teşvik etmesini canı gönülden diliyorum.” dedi.

“TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ise, Mersin Üniversitesi’nde engelli öğrenciler açısından hem eğitim süreçleri hem de mekânsal anlamda erişilebilirliğe büyük önem verildiğini ve özellikle son yıllarda buna yönelik proje ve yatırımların hız kazandığını vurgulayarak, “YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’ın da belirttiği gibi engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla canla başla çalışmayı sürdürüyoruz. Engelli öğrencilerimizin özel gereksinimlerini karşılamak için tüm imkanımızı seferber ediyoruz. Aldığımız anlamlı ödül, bu çabalarımızın karşılığı oldu ve hepimizi gururlandırdı. Bizlere bu ödülü layık gördükleri için YÖK Başkanımıza ve seçici kurul üyelerine, bu süreçte emeği geçen başta Engelsiz Yaşam Birimimiz olmak üzere Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA