Kızıltan: “Staj Programı Platformu oluşturulabilir”


MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi, gençler daha verimli staj olanağına kavuşurken iş dünyasının da öğrenciler mezun olduğunda deneyimli iş gücüne kolay ulaşabilmesi adına Mersin genelinde ‘Staj Programı Platformu’ oluşturulması önerisinde bulundu.

 

Tarih : 16 Haziran 2022 Perşembe 11:21

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ile birlikte Tarsus Üniversitesi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğine katıldı. Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın evsahipliğinde düzenlenen etkinlikte gençlerle deneyimlerini paylaşan başkanlar, ardından iş dünyasının beklentileri hakkında bilgi verip üniversite öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

KIZILTAN: “KENDİNİZE HEDEFLER KOYUN”

Öğrencilere eğitim süreçlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri, boşa zaman geçirmeleri tavsiyesinde bulunan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, İngilizceyi çok iyi öğrenmeleri ve değişen dünyanın ihtiyaçlarını yakından takip etmelerini söyledi. Araştırmacı olmaları, mühendislerin hesaplamayı çok iyi bilmesi gerektiğini kaydeden Kızıltan, “İş ararken önceliğiniz para olmamalı. Kendinize hedef koyun. 5 yıl bu mesleği en iyi şekilde geliştirip sektörümde üst düzey elemanlardan biri haline geleceğim deyin. Kariyeriniz geliştikçe para arkasından mutlaka gelecektir. En kötü mesleği  bile en iyi şekilde yaparsanız çok para kazanırsınız” dedi. Stajın önemine de değinen Kızıltan, özellikle iş dünyasının deneyimli personel talebinin de bu dönemin aktif geçirilmesi halinde çözümlenebileceğine işaret etti. Bunun için kent genelindeki kurum ve kuruluşları ortak bir staj platformu oluşturmaya davet eden Kızıltan bu uygulamanın öğrencilere de işverene de büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

KOÇAK: “SEVDİĞİNİZ İŞİ YAPIN VE BAŞARI İÇİN AZAMİ GAYRET GÖSTERİN”

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ise gençlere iş yaşamında başarının sırrını, işini sevmek, yapılan işe saygı göstermek, o işi başarmaya yönelik azami gayret göstermek ve bu gayreti sürekli kılabilmek sözleriyle özetledi. Tarsus’ta yeni bir OSB yatırımı yapıldığını hatırlatan Koçak, “Bu yatırımları sizler için yapıyoruz. Kendinizi buralardaki fabrikalarda çalışacak şekilde hazırlayın” dedi.

KAYA: “KENDİNİZLE BARIŞIK OLUN”

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya da stajın önemine dikkat çekmesi sonrasında gençlere, “Mutlaka hayal kurun, kendinize hedef koyun ve hedef odaklı çalışın” dedi. Gelir odaklı olmak yerine sevilen, huzur bulacakları mesleklere yönelmeleri gerektiğini belirten Kaya, “Kendinize güvenin, kendinizle barışık olun ve empati kurmayı da unutmayın” dedi. Etkinlik verilen plaketlerle son buldu. Etkinlik sonrasında üniversiteyi gezen başkanlar, mühendislik, temel kimya laboratuvarlarında öğrencilerle bir araya gelip yürüttükleri projeler hakkında bilgi aldı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA