PTT tesisleri ranta açılıyor


Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Mersin’in en değerli konumunda bulunan PTT tesislerinin arazisini konut ve ticaret yapılaşmasına açma girişimine tepkiler büyüyor. CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel “Büyükşehir Belediye Meclisinin arkasından dolanarak alan ranta açılmak isteniyor” dedi.

 

Tarih : 11 Haziran 2022 Cumartesi 13:01

Mersin Yenişehir ilçesine bağlı sahil yolunun sonunda yer alan PTT tesislerinin arazisinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından imarının kamusal alandan konut ve ticaret şeklinde değiştirilmesi girişimine tepkiler büyüyor. Bölgenin Mersin için çok kıymetli bir noktada olduğunun altını çizen CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Mersin’in incesi konumundaki Yenişehir Sahil Yolunun sonunda bulunan PTT tesisleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ranta kurban edilmek isteniyor” dedi.  Daha önce bölgenin Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde oy birliği ile kamusal alan ilan edildiğini hatırlatan CHP’li Gökçel, “Bu güzelim alan, Mersin Büyükşehir belediye Meclisinin 21 Haziran 2021 tarihinde oy birliği ile kamu alanı olarak belirlenen bu yeri ticaret + konut olarak imarını değiştirerek burayı betona, griye boyamak istiyorlar. Bu rantı engelleyeceğiz. Bir Mersinli olarak Mersinlilerin hakkı olan bu alanı ranta açtırmayacağız. Mersin Büyükşehir meclisinin arkasından dolanarak Mersinlinin olan bu yeşil alanı size katlettirmeyeceğiz. Bununla ilgili mecliste de her yerde de mücadele edeceğiz. Ve bu alanı yeşil alan olarak korumaya devam edeceğiz” diye tepki gösterdi.

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA