Tırtar’daki arazi kime ne kadara satıldı?


Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tırtar mahallesinde hazineye ait 3. derece sit alanı olarak tanımlanan 150 dönümlük arazinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa çıkarılmasını TBMM gündemine taşıyan HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, “Mersin’in Erdemli ilçesi Tırtar mahallesindeki 150 dönümlük arazinin satılmasının gerekçeleri nelerdir? 150 dönümlük arazi kime ve ne kadara satılmıştır? Mersin’in Erdemli ilçesi Tırtar mahallesindeki 150 dönümlük arazide yaşayan ailelerin mağduriyetlerini gidermek için Bakanlığınız tarafından herhangi bir girişim olacak mıdır?” diye sordu.

 

Tarih : 9 Haziran 2022 Perşembe 16:35

HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tırtar mahallesinde hazineye ait 3. derece sit alanı olarak tanımlanan 150 dönümlük arazinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa çıkarılmasını TBMM gündemine taşıdı. HDP Mersin Milletvekili Dr. Rıdvan Turan, konuyla ilgili, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması için soru önergesi verdi. Dr. Rıdvan Turan soru önergesinde şunları söyledi: “Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Tırtar mahallesinde hazineye ait 3. derece sit alanı olarak tanımlanan 150 dönümlük arazi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa çıkarılmıştır. Bakanlığın satışa çıkardığı arazi üzerinde yedi aile tarım yaparak uzun yıllardır geçimini sağlamaktadır.  Arazinin satışa çıkarılmasıyla birlikte burada yaşayan aileler deyim yerindeyse kapı dışarı edilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tırtar Mahallesindeki ailelerin mağduriyetlerini gidermek için arazi satışını iptal etmeli ve araziyi ailelerine teslim etmelidir.” Dr. Rıdvan Turan önergesinde şu sorulara yer verdi: Mersin’in Erdemli ilçesi Tırtar mahallesindeki 150 dönümlük arazinin satılmasının gerekçeleri nelerdir? Mersin’in Erdemli ilçesi Tırtar mahallesindeki 150 dönümlük arazi kime ve ne kadara satılmıştır? Mersin’in Erdemli ilçesi Tırtar mahallesindeki 150 dönümlük arazide yaşayan ailelerin mağduriyetlerini gidermek için Bakanlığınız tarafından herhangi bir girişim olacak mıdır?

 

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA