“İhracatta kırılan rekorlara Mersin’in katkısı çok büyük”


TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi ve AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Türkiye’nin ihracat rekorları kırmaya devam ettiğini belirterek, “Ülkemizin en önemli ve en işlek uluslararası limanı, ulaşım olanağı ve gelişmiş serbest bölge faaliyetlerini barındıran, lojistik gücüyle Türkiye’yi dünyaya açan Mersin’imiz, gerçekleştirdiği ihracat rakamlarıyla, bu rekorların kırılmasına büyük katkı sağladı.” dedi.

 

Tarih : 3 Haziran 2022 Cuma 11:39

Mayıs ayı ihracat rakamlarını değerlendiren Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin’in turizm, ticaret, tarım ve sanayinin bir arada geliştiği çok odaklı ekonomiye sahip olduğunu söyledi. Mersin Gümrük Müdürlüğü, Mersin Serbest Bölgesi, Akaryakıt Gümrük Müdürlüğü ve Taşucu Gümrük Müdürlüğü ile Mersin’in ihracatta lojistik üs konumunda olduğunu vurgulayan Milletvekili Yılmaz, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yatırım, üretim, istihdam ve ihracat denklemiyle büyümeye devam ettiğini anımsattı.

“MERSİN’İN KATKISI BÜYÜK”

Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un açıkladığı gibi Türkiye’nin ihracatta rekorlar kırmayı sürdürdüğünü anlatan Yılmaz, “İhracatımız, bu yılın ilk 4 ayında olduğu gibi mayıs ayında da büyük bir ivme yakaladı. Mayıs ayı ihracatımız, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,2 artışla 19 milyar dolara ulaşarak, tüm zamanların en yüksek mayıs ayı ihracatı gerçekleşti. Turizm, ticaret, tarım ve sanayinin bir arada geliştiği çok odaklı ekonomiye sahip olan Akdeniz’in incisi Mersin’imiz de, ihracatta ülkemizin dünyaya açılan kapısı ve lokomotifi oldu.” dedi. AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Mersin’in yeni yatırımlarla ihracatta ilk 5’i hedeflediğini ifade etti. Yılmaz, şunları söyledi: “Türkiye'nin en önemli ve en işlek uluslararası limanı, ulaşım olanağı ve gelişmiş serbest bölge faaliyetlerini barındıran, lojistik gücüyle ülkemizin dünyaya açılan kapısı olan Mersin'imiz gerçekleştirdiği ihracat rakamlarıyla bu rekorların kırılmasına büyük katkı sağladı. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu hedef doğrultusunda ihracatımızı daha yukarı çıkaracağız ve ekonomimizi daha da güçlendireceğiz.”

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA