Vatandaşın gücü kira ödemeye yetmiyor!


Konut fiyatlarındaki artışı hazine arazilerinin konut yapmak isteyen vatandaşlara satılacağını açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel tepki Gösterdi. CHP’li Gökçel, “AKP’nin amacı konut fiyatlarını düşürmek değil, hazine arazilerini birilerine peşkeş çekmek” dedi

 

Tarih : 31 Mayıs 2022 Salı 10:10

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Hazine arazilerinin vatandaşların kendi evlerini yapması için uygun ödeme koşullarıyla satışa çıkarılacağını açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a tepki gösterdi. Artan inşaat maliyetlerinin altını çizen Gökçel, “Son 1 yılda inşaat maliyetleri yüzde 102 arttı” dedi. Barınma hakkının temel bir inasn hakkı olduğunu vurgulayan CHP’li Gökçel, “En temel insan hakkı konut ve barınma hakkı. AKP’nin plansız ve programsızlığı yüzünden vatandaşlarımız endişe içinde yaşıyor” diye tepki gösterdi. Artan kira fiyatlarını da dile getiren CHP’li Gökçel, “İnşaat maliyetleri arttı. Vatandaşın gücü kira ödemeye yetmiyor. Ama AKP çareyi hazine arazilerinin satışında buluyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı vatandaş hazine arazisi üzerine kendi konutunu yapacak diye açıklama yapıyor. Vatandaşlarımızın kira ödeyecek durumu yok siz diyorsunuz ki hazine arazisini satalım size siz de buraya konut yapın. Burada sadece AKP’nin rant hırsı var, hazine arazilerinin birilerine peşkeş çekilmesi var” dedi. Çevre, Şehirclik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum’a çağrıda bulunan Gökçel, “Derhal sosyal konut yapın. Vatandaş konut alabilsin ya da kirada uygun şekilde barınma imkanı bulabilsin. Hazine arazilerini satmaktan, peşkeş çekmekten vazgeçin” dedi.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA