CHP’den Ezgi Mola’ya verilen cezaya tepki


CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, bugün Mecliste düzenlediği basın toplantısında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Tweet attı diye soruşturma açılan kimse yok” açıklamasına tepki gösterdi. Antmen “Çocuklara bile dava açan bir iktidarla karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri yok. ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlaması ve iddiaları nedeniyle 2020’de 290 çocuğa dava açılırken bu suç nedeniyle 2014-2021 yıları arasında 12 bin 881 kişi mahkûm edildi. Çocuklara bile dava açan bir iktidar. Hitler yaşasaydı o bile bu rekoru kıramazdı!” dedi.

 

Tarih : 25 Mayıs 2022 Çarşamba 12:57

Oyuncu Ezgi Mola'ya Batman'da İpek Er'e cinsel saldırıda bulunarak intihar etmesine neden olan Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada para cezası verildi. Ankara 31. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Mola, 6 bin 960 TL para cezasına çarptırıldı.

“ÇOCUKLARA BİLE DAVA AÇAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, bugün Mecliste düzenlediği basın toplantısında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın “Tweet attı diye soruşturma açılan kimse yok” açıklamasına tepki gösterdi. Antmen “Çocuklara bile dava açan bir iktidarla karşı karşıyayız. Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri yok. ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlaması ve iddiaları nedeniyle 2020’de 290 çocuğa dava açılırken bu suç nedeniyle 2014-2021 yıları arasında 12 bin 881 kişi mahkûm edildi. Çocuklara bile dava açan bir iktidar. Hitler yaşasaydı o bile bu rekoru kıramazdı. Bir ülkenin yargısını yok etmek istiyorsanız oranın başına Bekir Bozdağ’ı getirin yeter!” diyerek Bakan Bozdağ’a tepki gösterdi.  Oyuncu Ezgi Mola’ya verilen cezaya da tepki gösteren Antmen “Oyuncu Ezgi Mola, İpek Er'in ölümüne neden olan Musa Orhan’a karşı ’hakaret’ iddiasıyla yargılandığı davada 6 bin 960 TL adli para cezasına çarptırıldı. Bakın en yakın örneği; yargının haline bakın! İntihar etmiş bir kadını savunan başka bir kadına ceza; intihara neden olana ise ödül veren bir adalet sistemi. Yazıklar olsun!” dedi.

 BEKİR BOZDAĞ YARGIYI TARİKATLARA TESLİM ETTİ

Antmen, adaletin olduğu ülkelerde her bir kişinin kendisi ve ülkesi için emek verdiğini, adaletin olmadığı ülkelerde ise her bir kişinin sadece bir kişiye, gruba ve aileye çalıştığını ifade ederek “Türkiye’de maalesef durum böyledir. Türkiye’de adalet sadece güçlüden, zalimden ve ezilenden yana. Tüm ülke halkı sadece bir aileye ve onun beslemelerine çalışıyor. Adalet ve yargı mekanizmasını da bu sömürü ve karanlık düzeni korumak için kullanıyorlar” ifadelerini kullandı. CHP’li Antmen’in açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde; “Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 Yılı Faaliyet Raporuna göre; 106 bin sosyal medya kullanıcısı, başta Cumhurbaşkanı’na hakaret iddiası olmak üzere çok sayıda suçlama nedeniyle Emniyet tarafından soruşturuldu! Yediden yetmişe her yaş grubundan vatandaş bu suçlamayla karşı karşıya bırakılıyor. Bu korku imparatorluğu yaratmaya çalışmaktan öte bir şey değildir. Bekir Bozdağ’ın bakanlık dönemlerinde yargı tarikatlara, cemaatlere ve parti teşkilatlarına peşkeş çekildi.  Bekir Bozdağ’ın döneminde yargı bağımsızlığı yerle bir oldu, liyakatsiz, beceriksiz hakim ve savcılar adliye binalarına dolduruldu. Bir ülkenin yargısını yok etmek istiyorsanız oranın başına Bekir Bozdağ’ı getirin yeter!” dedi.

“ŞEHİT YAKINLARINI BİLE DAVA EDEN BİR İKTİDAR”

“Bekir Bozdağ; siz, şehit anasını, şehit babasını ve şahit abisini bile mahkemeye vermiş insanlarsınız! Siz yakınları madende can vermiş işçilerin yakınlarını dava etmiş insanlarsınız. Siz Gezi’de evlatları ölmüş annelere babalara suç duyurusunda bulunmuş bir iktidarsınız! Bir suç varsa sayın Bozdağ, suçun bizzat kendisi sizsiniz , sizin iktidarınız’ Eğer suç, vicdansızlık, adaletsizlik bir insan siluetinde olsaydı bu siz olurdunuz, iktidarınız olurdu! Bunu diyen Bozdağ, hem tweetterında hem Meclis Kürsüsünde hem de televizyon kanallarında yıllarca FETÖ elebaşını övdü, savundu ve alkışladı” şeklinde konuşan Antmen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında geçmişte attığı tweetten dolayı siyasi yasak ve hapis isteyenlere lütfen bir bakın. Eğer bu bir suçsa; yani tweetten dolayı hapis ve siyasi yasak varsa AKP’de siyaset yapacak insan kalmaz! Vatandaşlarımız artık adliyeye gitmekten korkar hale geldi. Haklıyken girdiği binadan haksız olarak çıkartılıyor. Gidin bakın adliye koridorlarına; sanatçılar, siyasiler, yazarlar, gençler, kadınlar ve aydınlar yargılanıyor.  SOMA avukatı içeride, SOMA’da işçileri katledenler dışarıda.  Kadınları savunanlar içeride, kadınları katledenler dışarıda. Uyuşturucuya hayır diyenler içeride, uyuşturucu baronları dışarıda. Demokrasi için çalışanlar içeride, mafya babaları dışarıda. Eğitimciler içeride, gericiler dışarıda. Gazeteciler içeride, tetikçiler dışarıda. Akademisyenler içeride, yobazlar dışarıda. Avukatlar içeride, dolandırıcılar dışarıda.”

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Ezgi Mola da 20 Ağustos 2020’de sosyal medya hesabından “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımı yapmıştı. Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Ezgi Mola’nın paylaşımı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, Mola hakkında ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ ve ‘hakaret’ suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi. İddianame, Ankara 31’inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek, Mola hakkında dava açılmıştı.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA