20 yılını dolduran eğitmenlere plaket verildi


Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 28 No’lu Eğitim Hizmetleri Meslek Komitesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte hizmet süresi 20 yılı aşan sektörün duayenlerine plaket verdi.

 

Tarih : 27 Kasım 2021 Cumartesi 15:43

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı A. Hamit İzol, Yönetim Kurulu Üyesi İsa Çani, Komite Üyeleri, Meclis Üyeleri, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Mersin – Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta ile sektör temsilcilerinin katıldığı etkinlik, kokteyl ile başladı.

EĞİTİM SİSTEMİ SÜREKLİ BOZULMAMALI

Sektörün sorunlarının dile getirildiği etkinliğin açılışında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, “Ülkemizin gerçekçi, çağdaş, ileriye yönelik insan yetiştiren eğitim sistemine ihtiyacı var. Eğitim sistemi sürekli değiştirilip bozularak, sorunlar yumağı halinde, neye hizmet ettiği belli olmayan bir Milli Eğitim Sistemi olmamalı. Sizlerin değeri paha biçilemez. Türkiye için dünya ile rekabet edebilecek insanlar yetiştirmeye devam etmelisiniz. Yılmayın, ülkemiz için, dünya için insan yetiştirmeye devam edin” dedi. MTSO Meclis Başkanı A. Hamit İzol ise, “Ben Türkçeyi 7 yaşında öğretmenimden öğrendim. Ardından edebiyata yönelip 6 tane kitap yazdım. Hepsi öğretmenlerim sayesinde oldu. Hakkınız ödenemez. Sorunlarınızı yakından biliyoruz ve çözümü noktasında her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı.   Meclis Üyesi Tamer Güner, her eğitim kurumunu verdiği hizmetle, sağladığı istihdamla bacasız birer sanayi tesisine benzeterek, “MTSO’ya 330 kayıtlı üye ve 6 bin çalışanla kent ekonomisi ve ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Tüm eğitimcilere üstlendikleri bu görev için teşekkür ediyorum” dedi. Pandemiyle birlikte zorlu bir süreçten geçildiğini hatırlatan Güner, Komite olarak Oda Yönetiminin de desteğini alarak bu süreci en az zararla atlatabilmek adına yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi paylaştı.

GÜÇ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

Bir diğer Meclis Üyesi Yalçın Balcı, “Sıkıntılar çok ama yürek yüreğe verir, güç birliği yaparsak üstesinden gelebiliriz” derken, Komite Başkanı Cahit Tunç, “Pandemi sürecinde özel eğitim kurumlarının 3’te 1’ini kaybettik. Sorunların çözülmemesi halinde kalanı da tehlike altında. Sorunlara birlikte çözüm üretmezsek çocuklarımızı teslim edebileceğimiz kurum kalmayacak” ifadelerini kullandı.  Etkinlik sonunda plaket verilen duayenlerin isimleri şöyle:  Mehmet Kuş: Başarım Eğitim Kurumları Kurucusu, Sait Oğuz: Evrensel Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu, Muhsin Yılmaz: Başarım Eğitim Kurumları Kurucusu, Burhan Tekiner: Gelişim Eğitim Kurumları Kurucusu, Hamza Şimşek: İstek Eğitim Kurumları Kurucusu, Orhan Özdemir: TED Eğitim Kurumları Kurucusu, Bekir Yılmazer: Seviye Eğitim Kurumları Kurucusu, Ömer Topuz: Lisan Fen Eğitim Kurumları Kurucusu, Ali Özveren: Toros Eğitim Kurumları Kurucusu, Orhan Aldanmaz: Başarım Eğitim Kurumları Kurucusu, Suat Eras:  Tepe Eğitim Kurumları Kurucusu, Hüseyin Soylu: Rekor Eğitim Kurumları Kurucusu, Sabri Meraklı: Mersin Koleji Eğitim Kurumları Kurucusu, Ali Tevfik Soydan: Akdeniz Eğitim Kurumları Kurucusu ve Şenay Dilci: Deva Eğitim Kurumları Kurucusu

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!


 
  Akdeniz Gazetesi


 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA
 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA