Kaçak dövüşmeyin!


Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında usul tartışması yaşandı. Cumhur ittifakı Meclis üyeleri önceki toplantı özetinin son maddesi olan Mersin Limanının genişlemesiyle ilgili tavsiye kararının olduğu son maddeyi usul hatası gerekçesiyle şerh düştü. Toplantıda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Topkara, “Geçen toplantıda verilen aranın ardından yapılan sayımda 43 gözüküyor. Yapılan oylamada ise 31 kullanılan toplam oy var. 12 kişi yok. Biz bunun düzeltilmesini istiyoruz. Düzeltilmiyorsa bu maddeye şerh düşeceğiz” dedi. Başkan Vahap Seçer ise, "Bir yerlerden talimat alıyorsunuz. Kaçak dövüşüyorsunuz. Ben buna itiraz ediyorum. Neden bu toplantıya girip görüş bildirmiyorsunuz?" diye sordu.

 

Tarih : 8 Nisan 2021 Perşembe 17:43

Necdet TAŞ


Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı oturumu usul tartışmasıyla başladı. Toplantının ilk maddesi olan “Bir önceki tutanak özetinin görüşülmesi” sırasında Cumhur ittifakının itirazı geldi. Toplantıda söz alan MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Topkara, “Geçen toplantıda verilen aranın ardından yapılan sayımda 43 gözüküyor. Yapılan oylamada ise 31 kullanılan toplam oy var. 12 kişi yok. Biz bunun düzeltilmesini istiyoruz. Düzeltilmiyorsa bu maddeye şerh düşeceğiz” dedi. Geçen toplantının görüntülerini gösteren CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap eçer, “Geçen oturumda verilen aranın ardından katılım sayısı yeterliydi. Ben yapılan oylamayı doğru buluyorum, usul hatası görmüyorum” dedi. Ardından oylamaya geçildi. Son maddeye şerh düşen Cumhur ittifakı diğer maddeleri kabul etmiş sayıldı.


KADERİMİZE RAZI MI OLALIM?


Oylamadan sonra konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, "Bir yerlerden talimat alıyorsunuz. Kaçak dövüşüyorsunuz. Ben buna itiraz ediyorum. Neden bu toplantıya girip görüş bildirmiyorsunuz? Mersin için önemli olan liman genişlemesi konusunda neden görüş bildirmiyorsunuz?” dedi. Başkan Seçer’in sözlerine cevap veren MHP’li Topkara, “Biz içeriğe girmedik. Neden bize buradan yükleniyorsunuz? Biz usulden hata yapıldığını söylüyoruz. Yanlış yerden bakıyorsunuz. Bizim alacağımız kararın, verilecek genişleme kararında etkisinin olmayacağını biliyorsunuz. Neden o zaman bu kararlılığınızı nükleer santralde göstermediniz?" diye sordu. Bunun üzerine Başkan Seçer, “Kentte bu uygulamaya karşı bir direnç vardı. Ben milletvekiliydim doğru. 2009’da Macit Özcan döneminde bu konuyla ilgili de vatandaştan itiraz vardı. Bu nükleerle ilgili benim davam var. Meclisi kapatalım. Ankara’dan belediyeleri kapatalım. Senin de istediğin bu. Siz burada 3-5 meclis üyesi diyerek bu meclisi küçümsüyorsunuz. Biz hukuk devleti olduğunuza hala inanıyoruz. Davayı açtık. Bilirkişi raporu geldi. Bilirkişi de bizimle aynı görüşte raporladı! Bakan geldi, temel attı diye kaderimize razı mı olalım” dedi.  

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!





 
  Akdeniz Gazetesi




 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA