1 Milyon 78 bin öğrencinin interneti yok


CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel öğretmen ve öğrencilerin uzaktan eğitime erişmekte yaşadıkları sorunları gündeme getirdi. Eğitimde ikinci yarıyılın başlamasına çok kıs bir süre kaldığını belirten Gökçel, hala uzaktan eğitime erişimin tam anlamıyla sağlanamadığını iddia ederek, “Eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılı gelecek hafta başlayacak. Ancak tableti, interneti olmayan öğrencilerin aileleri hala bizi arayıp çocuklarının eğitime ulaşamadıklarını söylüyor. Bugün 227 bin öğrencinin evinde televizyonu yok. 1 milyon 78 bin öğrencinin interneti yok” dedi.

 

Tarih : 12 Şubat 2021 Cuma 14:23

Haber Merkezi

Pandemi sürecinde başlayan 2020 – 2021 eğitim yılında birinci yarıyıl pandeminin gölgesinde uzaktan eğitim verilerek tamamlandı. Ancak bu süreçte birçok öğrenci uzaktan eğitime katılmakta zorluk çekti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu süreçte aksaklıkların giderileceğini belirttiğini kaydeden Gökçel, “Ekim ayında tablet dağıtımına başlandığı ifade edilse de bunu göremiyoruz. Elektronik alet fiyatları bu kadar artmışken, öğretmenlerin de öğrencilerin de tablet ve bilgisayara ulaşması mümkün değil” dedi. Mevcut ekonomik koşullarda öğretmenlerin de öğrencilerin de tablet ve bilgisayar alamadıklarının altını çizen Gökçel, “Öğretmenlerin uzaktan eğitim vermek için tablet alacak paraları yok. Birçok öğrenci tableti olmadığı için aylardır derslerini takip edemiyor. Bunun önlenmesi için öğrenci ve öğretmenlerimizin tablet alışverişlerinde TRT bandrol ücreti ve KDV alınmamalıdır. Bu mağduriyeti gidermek için TBMM Başkanlığına bir kanun teklifi sunacağız. TBMM’nin üzerine düşen katkıyı yaparak mağduriyeti gidereceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA