Benim alnım açık!


Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına araç ihalesi damga vurdu. Cumhur İttifakı Meclis üyelerinin araç alım ihalesine yönelik usulsüzlük iddialarınaa açıklama istemesi üzerine konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Araç ihalesi yandaşa verilmiş. Adamda biraz izzeti nefis olur, biraz da zeka kırıntısı olur. Zeka yoksunu adam; bu açık ihale. Şartname ortada, kim daha düşük fiyat verirse onda kalıyor. Ama bu süre içinde ihaleye fesat karıştırma haberi yapılıyor. Mülkiye müfettişi belediyedeydi sanırım bugün – yarın ayrılacak. Herkes bizi gelip didik edebilir. Benim alnım açık. Buyursunlar didik didik araştırsınlar. 2 yetmez, 14, 24 müfettiş gelsin” dedi.

 

Tarih : 15 Ocak 2021 Cuma 16:20

ARAÇ İHALESİ MECLİSİ GERDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısına araç ihalesi damga vurdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin araç alım ihalesi ile ilgili usulsüzlük iddiaları meclise taşındı. Büyükşehir Belediye Meclisi’ni ocak ayı toplantısının ikinci birleşiminde muhalefet, iddialarla ilgili bilgi sahibi olmak için önerge vermek istedi.  Cumhur İttifakı Meclis üyelerinin araç alım ihalesine yönelik usulsüzlük iddialarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Başkan Seçer, “Bize sorulan soruları her alanda yanıtlıyoruz” diyerek yanıt veren Başkan Seçer, bu konunun dilek temennilerde sorulmasını istedi. “Ama yasada, kanunda böyle ben her yaptığım işi, idari kararı meclis üyelerine göndereceğim diye bir zorunluluğum yok, sorulur ise söylerim oda benim öngördüğüm, kamuoyuyla paylaşmada mahsur görmediğim konuları paylaşabilirim. Her aldığım ararı sizinle paylaşamam” dedi.  MHP’li Meclis Üyesi Mahmut Tat ise basın yoluyla ülke gündemine düşen araç alım ihalesi ile ilgili sorulara maruz kaldıklarını ancak bilgi sahibi olmamalarının garip karşılandığını ve gelişmeleri basında izlemek zorunda kalmalarının kendilerini zora soktuğunu söyleyerek, bilgi istedi.

“2 YETMEZ, 14, 24 MÜFETTİŞ GELSİN”

Bunun üzerine Başkan Vahap Seçer ise ihale ile ilgili yapılan haberlere ateş püskürerek, “Araç ihalesi yandaşa verilmiş. Adamda biraz izzeti nefis olur, biraz da zeka kırıntısı olur. Zeka yoksunu adam; bu açık ihale. Şartname ortada, kim daha düşük fiyat verirse onda kalıyor. Ama bu süre içinde ihaleye fesat karıştırma haberi yapılıyor. Mülkiye müfettişi belediyedeydi sanırım bugün – yarın ayrılacak. Herkes bizi gelip didik edebilir. İhale öyle olmuş, doğrudan temin yapılmış. Ben belediye geldiğimde doğrudan 42 milyon TL doğrudan temin vardı. Hesap vermeyelim demiyoruz. Bana direk sorsaydınız. Gündemde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik bir algı yönetimi var. Benim alnım açık. Buyursunlar didik didik araştırsınlar. 2 yetmez, 14, 24 müfettiş gelsin. Yalnız aynı hassasiyeti bizim belediyelerimize değil diğer siyasi partilere mensup belediyelere de göstersinler. O zaman, ‘bu ülkede hukuk, adalet var’ derim. Tek taraflı elimizi ayağımız bağlamazsınız. Böyle hukuk devleti olmaz” ifadelerini kullandı. ADEM GÜNEŞ’İN HABERİ

Paylaş :
Etiketler :  

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  Akdeniz Gazetesi
 
  FLAŞ HABER
 

  BASIN İLAN KURUMU İLANLAR

 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün


  SOSYAL MEDYA


 
 

 

 


  

 
 
ANASAYFA BİK İLANLAR İLETİŞİM KÜNYE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
akdenizgazetesi.net © Copyright 2018-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA